РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000661165<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шмирко В. В. 
Розроблення оксидокерамічних покриттів на основі алюмінію для захисту від зношування металізаційно відновлених деталей : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / В. В. Шмирко; НАН України, Фіз.-механ. ін-т ім. Г.В. Карпенка. - Львів, 2016. - 19 c. - укp.

Вивчено формування оксидокерамічних шарів на електродугових покриттях, їх будову та відмінності від шарів, синтезованих на аналогічних за хімічним складом сплавах. Виявлено, що швидкість формування оксидокерамічного шару на електродугові покриття (ЕДП) в 1,3 раза вища, ніж на суцільному сплаві. В структурі оксидокерамічних шарів, синтезованих на сплаві Д16Т, та ЕДП з нього зафіксовано сегрегацію наночастинок міді, що зумовлено алюмотермічними реакціями відновлення оксидів міді до міді в іскровому каналі. Методами склерометрії й індентування оксидокерамічних шарів, ситезованих на ЕДП, та аналогічних за хімічним складом сплавах вивчено вплив легувальних елементів на механічні характеристики та виявлено, що мідь підвищує їх модуль пружності та мікропластичність. Встановлено, що опірність такого шару тріщиноутворенню зростає; оксидний шар, синтезований на технічному алюмінії, руйнується за меншої деформації, ніж на сплаві Д16Т. Абразивна зносостійкість оксидокерамічного шару на електродугових покриттях зі сплаву Д16 перевищує зносостійкість загартованої сталі ШХ15 на два порядки за випробовування закріпленим абразивом. За обмеженого мащення, після додатку у мастило до 5 % гліцерину утворюються гліцератні плівки заліза та міді на поверхні тертя, які суттєво підвищують трибологічні характеристики пар тертя оксидокерамічний шар - сталь. Порівняльні випробування виявили, що за зносостійкістю, граничним тертям і корозійною тривкістю одержані оксидокерамічні шари, синтезовані на ЕДП, нічим не поступаються, а в деяких випадках переважають оксидокерамічні шари, одержані на сплавах в експлуатаційних характеристиках.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.522,331

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423393 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського