РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000661084<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ревтьє А. В. 
Зміна властивостей чорнозему опідзоленого середньосуглинкового під дією безводного аміаку : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.03 / А. В. Ревтьє; НААН України, ННЦ "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського". - Харків, 2016. - 22 c. - укp.

Досліджено зміни параметрів фізичних, фізико-хімічних, агрохімічних та біологічних властивостей чорнозему опідзоленого під впливом висококонцентрованого азотного добрива - безводного аміаку на фоні різних способів основного обробітку грунту. Встановлено, що безводний аміак, внесений у дозі 100 кг д.р./га протягом трьох років поспіль не викликає незворотних негативних змін параметрів основних властивостей чорнозему опідзоленого слабогумусного середньосуглинкового. Найбільш помітні суттєві зміни відбуваються в обмеженій локалізованій зоні по лінії внесення добрива у перші дні після його застосування. Із віддаленістю від стрічки зміни стають менш помітними і у міжрядді фактично не перевищують значення вмісту лабільного гумусу, обмінної та гідролітичної кислотності, рівня біогенності грунту контрольного варіанта. По проходженні 0,5 - 1 року після внесення фактично усі досліджувані показники відновлюються до вихідного рівня. Облік урожайності вирощуваних у ланці сівозміни культур підтвердив високу агроекономічну ефективність безводного аміаку, особливо за удобрення кукурудзи на зерно та озимої пшениці. З метою уникнення можливих екологічних ризиків та погіршення якості грунтів запропоновано для систематичного моніторингу земель, де вносять безводний аміак, контролювати такі показники грунтів як вміст лабільного гумусу, потенційну, зокрема обмінну, кислотність грунту, вміст обмінно-увібраного амонію та враховувати у розрахунках дози добрив можливість міграції нітратного азоту. Відбір грунтових проб доцільно проводити за схемою зигзагоподібного перетинання із формуванням змішаного зразку із 20-ти індивідуальних проб.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423066 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського