РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000660853<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Федчук А. П. 
Пріоритезація актуальних питань освоєння Антарктики / А. П. Федчук // Укр. антаркт. журн.. - 2015. - № 14. - С. 261-270. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Для забезпечення виконання положень Договору про Антарктику та збереження Антарктики як "природного заповідника, призначеного для миру і науки" необхідно постійно приділяти увагу розв'язанню нагальних проблем, зумовлених наслідками змін клімату і розширенням масштабів людської діяльності в Антарктиці. Система Договору про Антарктику, до якої приєднуються все нові країни-члени, змушена постійно реагувати на такі виклики. З огляду на це концентрацію на першорядних питаннях і відповідне планування роботи визначено як своєчасне і важливе завдання для країн-учасників Договору про Антарктику, які, починаючи з 2008 р. (м. Київ), всебічно обговорювали концепцію багаторічного стратегічного плану роботи Консультативних нарад з Договору про Антарктику (КНДА). Першу редакцію такого Плану було схвалено у 2013 р. Описано принципи виконання Плану та проаналізовано процес пріоритезації його пунктів на базі підходу, що складається з двох етапів: тематичного групування актуальних питань порядку денного; застосування методик з оцінки ризиків для присвоєння кожному питанню відповідного пріоритету (шляхом ранжування). Огляд питань порядку денного останніх КНДА надає змогу зробити висновок про те, що питання, які потребують першочергової уваги Сторін Договору, доцільно розподілити за трьома різними тематичними напрямками: ефективна охорона навколишнього середовища Антарктики, ефективне управління людською діяльністю в Антарктиці; і ефективна робота Системи Договору про Антарктику. Застосування методики, заснованої на оцінці ризику (що поширилася в природоохоронній сфері), передбачає використання матриці ризиків для визначення вірогідності впливу та наслідків такого впливу у разі, якщо він матиме місце. У таких матрицях "наслідки" і "вірогідність" ризиків відображаються на протилежних осях. Кожній осі матриці присвоюється ранг від 1 (низький) до 5 (високий). У контексті Плану роботи КНДА, величина "вірогідності" відноситься до ймовірності події з негативними наслідками (наприклад, аварія судна в морі) або ймовірності затримки/бездіяльності з можливими негативними наслідками (наприклад, несвоєчасне виконання прийнятих рішень). Величина "наслідки" включає можливі негативні наслідки для навколишнього середовища Антарктики (витоки палива, пожежа на станції тощо) або ефективності роботи Системи Договору про Антарктику (порушення стабільності міжнародно-правового режиму). Для подальшої дискусії наведено зведену таблицю пріоритетів, що ілюструє механізм роботи такого підходу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д890(007)0 + Б1(007) в

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського