РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000660338<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tsyhykalo O. V. 
Peculiarities of the upper lip morphogenesis and its relation to facial development = Особливості морфогенезу верхньої губи та їх зв'язок із розвитком лицевої ділянки : (a rev.) / O. V. Tsyhykalo, N. B. Kuzniak, I. S. Popova, I. Yu. Olijnyk, R. R. Dmytrenko, P. P. Perebyinis, Ya. V. Horytskyi // Галиц. лікар. вісн.. - 2017. - 24, № 2. - С. 81-83. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Розуміння основоположних принципів, пов'язаних з розвитком структур черепно-лицевої ділянки має важливе практичне значення в галузях лицевої хірургії стоматології та педіатрії. Мета огляду - висвітлення основних етапів і дискусійних питань щодо часових діапазонів ембріогенезу верхньої губи людини для з'ясування основних нормальних морфогенетичних механізмів онтогенезу та можливих вроджених вад розвитку. Структури голови та шиї походять з латеральної частини нервової трубки, яка утворює 5 пар зябрових дуг. Останні наукові дослідження вказують на різні молекулярні (включаючи Bmp, Fgf і Shh шляхи сигналізації) і генетичні механізми розвитку структур лиця. Структури верхньої губи з'являються на початку 6-го тижня онтогенезу, і їх розвиток включає в себе ряд високоскоординованих і генетично запрограмованих механізмів росту клітин, розширення лицевих виступів, запрограмовану загибель клітин, активний синтез і розпад епітеліального шва між спочатку вільно розташованими верхньощелепними, медіальними і бічними носовими відростками. Дефекти епітеліального і мезенхімального злиття у процесі формування верхньої губи може призвести до виникнення розтвору верхньої губи і піднебіння. Подальші вивчення слід спрямувати на вивчення нормальних закономірностей нормального онтогенезу на молекулярному і топографічному рівнях з визначенням критичних періодів, часових діапазонів і чутливих стадій для тератогенних впливів на людський ембріон.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*333.89*694.1 + Р665.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського