РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000660129<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рева О. М. 
Стратегія оптимального передбачення у визначенні ставлення авіадиспетчерів до небезпек характерних помилок / О. М. Рева, Ш. Ш. Насіров, В. О. Липчанський // Авиац.-косм. техника и технология. - 2017. - № 8. - С. 126-138. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Складові поточної парадигми концепції безпеки польотів ІСАО упорядковані з позицій впливу людського чинника, що дозволило визначити провідну роль "ставлення персоналу до небезпечних дій або умов". Зазначений чинник, у свою чергу, є складеним та утворюється, у тому числі, ставленням авіадиспетчерів до небезпек характерних помилок, яких припускаються під час управління повітряним рухом. "Ставлення" визначається через відповідні індивідуальні та групові системи переваг. Спираючись на рекомендації ІСАО, сформований перелік з n=21 характерних помилок і за допомогою експертних процедур виявлені індивідуальні системи переваг диспетчерського персоналу, що визначають впорядкування помилок за ступенем їх небезпек. Для встановлення групових систем переваг уперше в практиці наукових досліджень людського чинника застосовано таку стратегію колективних рішень, як оптимальне передбачення. Проведено порівняльний аналіз отриманих результатів з груповими системами переваг, встановленими за допомогою інших стратегій прийняття рішень та оцінено ефективність стратегії оптимального передбачення. Визначені критерії для виявлення кращих авіадиспетчерів "вимірювачів" небезпек. Запропоновано нову процедуру визначення коефіцієнта згоди групових думок.


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-082.03 + О580.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського