РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000659267<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Черепій Н. В. 
Виявлення та оцінка факторів ризику хронічного обструктивного захворювання легень у пацієнтів із вперше встановленим діагнозом / Н. В. Черепій // Буков. мед. вісн.. - 2017. - 21, № 2 (ч. 1). - С. 121-126. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) на сьогоднішній день у світі біля 210 млн осіб страждає на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ). Головний фактор ризику ХОЗЛ - паління, що діагностується у 80 - 90 % випадків. Показники смертності від ХОЗЛ серед осіб, що палять - максимальні, у них швидше розвивається обструкція дихальних шляхів - задишка. Мета роботи - встановити поширеність паління, як основного фактора ризику серед робітників організованого колективу, провести аналіз статево-вікової структури. Дослідження проводили в декілька етапів. На першому етапі проведено опитування за допомогою оригінальної анкети, створеної на основі опитувальника GOLD (2012, 2015 рр.) та наказу МОЗ України № 555 від 27.06.2013 р. Проанкетовано 525 осіб, старше 35 років, що не мали в анамнезі будь-яких хронічних захворювань органів дихання. На наступному етапі в осіб, які набрали 18 та більше балів, проведено спірографію з бронходилатаційним тестом із використанням 400 мкг сальбутамолу та опитування за модифікованою анкетою оцінки задишки медичної дослідницької ради (мМДР) і тестом з оцінки ХОЗЛ (ТОХ). Ступінь нікотинової залежності оцінювали за допомогою тесту Фагерстрема, зацікавленість кинути палити - за формою оцінки паління. Обстежено 136 пацієнтів віком від 38 до 77 років. У групі осіб, що регулярно проходять медичні огляди, недіагностоване ХОЗЛ становить 14,9 %. Серед опитаних, у яких було вперше діагностовано ХОЗЛ, 53 (67,1 %) особи палили, у тому числі 7 (8,9 %) - це колишні курці. Під час порівняння поширеності паління в осіб із виявленим ХОЗЛ та осіб без ХОЗЛ установлено, що у першому випадку курців було достовірно більше. Пацієнти, що палять, із вперше виявленим ХОЗЛ мають високий ступінь нікотинової залежності (74 %). Серед курців із вперше діагностованим ХОЗЛ 58,7 % зацікавлені кинути палити значною та деякою мірою. Світова практика показує, що лікування пацієнтів, що страждають на нікотинову залежність, у комплексі з іншими мірами може бути дуже ефективним у зниженні та поширеності тютюнопаління, що, у свою чергу, буде вести до зниження кількості хворих на хронічні захворювання легень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського