РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000658833<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Боднар В. Б. 
Особливості функціонування релігійних об'єднань Чернівецької області (1944 - 1985 рр.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 09.00.11 / В. Б. Боднар; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Острог, 2016. - 20 c. - укp.

Проведено історико-релігієзнавче дослідження та показано особливості функціонування як традиційних конфесій (Руська Православна Церква, Українська Греко-Католицька Церква, Римо-Католицька Церква, іудаїзм, старообрядництво), так і конфесій нетрадиційних (євангельських християн-баптистів, християн віри євангельської (п'ятидесятників), назарян, адвентистів сьомого дня, свідків Єгови) в Чернівецькій області впродовж 1944 - 1985 рр. Зазначено, що релігійне життя в Чернівецькій області в ці десятиліття характеризувалося певними особливостями та відрізнялося від релігійного життя в інших регіонах СРСР. Цє обумовлювалося різними чинниками, зокрема прикордонним положенням області. Важлива роль у релігійному житті краю належала чинникам соціальним. Чернівецька область була переважно аграрним регіоном, де лише в післявоєнну добу утвердилася колгоспна система. Підкреслено. що доходи значної частини селян залежали не від роботи в колгоспах, а доходів від присадибних ділянок. Це робило буковинських селян відносно незалежними від органів влади й обумовлювало те, що вони погано піддавалися владному атеїстичному тиску. Визначено, що немалу роль у релігійному житті Чернівецької області відіграла й та історична обставина, що цей край відносно пізно ввійшов до складу СРСР. Попри переслідування віруючих і маргіналізацію окремих конфесій, Чернівецька область за радянських часів, як і в довоєнний період, залишалася поліконфесійним регіоном. Зазначено, що продовжували функціонувати Руська Православна й Римо-Католицька Церкви, іудаїзм, старообрядництво, євангельські християни-баптисти, християн віри євангельської (п'ятидесятники), адвентисти сьомого дня, свідки Єгови. Встановлено, що окрім цих звичних для інших регіонів України конфесій, діяли "екзотичні" течії осташів і назарян.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР-4ЧЕН)-66-

Шифр НБУВ: РА423176 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського