РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000658734<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Будняк Т. М. 
Сорбція йонів перехідних металів композитами хітозан-мінеральний носій : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / Т. М. Будняк; НАН України, Ін-т хімії поверхні ім. О.О. Чуйка. - Київ, 2016. - 23 c. - укp.

Розроблено методи синтезу органо-мінеральних композитів хітозан - неорганічний адсорбент. Визначено шляхи наступної функціоналізації їх поверхні, досліджено адсорбційні властивості синтезованих гібридних адсорбентів щодо оксоаніонів і катіонів перехідних металів. Шляхом зшивання адсорбованого біополімеру та з використанням ковалентної іммобілізації та золь-гель перетворень синтезовано композити хітозан - мінерапьний носій. Показано, що синтезовані органо-мінеральні композити мають високу сорбційну ємність щодо металовмісних оксоаніонів у широкому діапазоні кислотності середовища та кінетичні характеристики на рівні неорганічних носіїв. Визначено оптимальні умови проведення адсорбції досліджених йонів: значення кислотності середовища та час контакту адсорбентів з розчинами металів. Встановлено, що оксоаніони V(V), Мо(VI) і Сг(VI) екстрагуються з найвищим ступенем сорбції з водних розчинів за кислого pH середовища, а катіони перехідних металів Zn(II), Рb(II), Сu(II), Сd(II), Fе(III) з нейтрального середовища у формі аквакомплексів і з слабколужного середовища у формі суміші аміакатних, ацетатних і різнолігандних комплексів цих металів за участю аміаку й ацетат-йонів. Для посилення адсорбційних властивостей по відношенню до катіонних форм досліджених металів здійснено функціоналізацію поверхні композиту хітозан - силікагель йодоцтовою кислотою. Встановлено, що одержаний органо-мінеральний композит з карбоксильними групами на поверхні значно краще адсорбує катіони важких металів. Визначено кінетичні та термодинамічні характеристики адсорбції йонів. Показано, що адсорбція оксоаніонів металів описується переважно рівнянням моделі Ленгмюра, а адсорбція катіонів досліджених металів корелює з рівняннями ізотерм Ленгмюра та Фрейндліха.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г733.8 + Г583.252.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423010 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського