РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000658726<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Видмиш П. О. 
Підвищення ефективності процесу електродугового зварювання дією зовнішнього магнітного поля : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.06 / П. О. Видмиш; Приазов. держ. техн. ун-т. - Маріуполь, 2016. - 22 c. - укp.

Дисертаційна робота присвячена підвищенню ефективності електродугового зварювання стикових з'єднань дією зовнішніх магнітних полів за рахунок підвищення продуктивності розплавлення електродного дроту, управління утворюванням швів, гідродинамічними процесами в металі зварювальної ванни. На основі аналогії магнітостатичного й електростатичного полів розроблено метод розрахунку індукції, що генерується двострижневими пристроями введення (ПВ) поперечного магнітного поля (ПОМП) в зоні зварювальної ванни. У розрахунках розглянуто нижню частину стрижнів ПВ ПОМП, розташовану нижче котушок. Для одержання числових значень векторів електростатичного поля в точках на поверхні зварювальних пластин виконано підсумовування всіх компонент напруженості поля в цій точці від кожного заряду, розміщеного на поверхнях стрижнів. Для моделювання будови магнітного поля за наявності пластин з феромагнітного матеріалу використано метод дзеркальних зображень. Запропонована розрахункова методика дозволила оптимізувати конструкцію ПВ ПОМП стосовно дугового зварювання стикових з'єднань пластин з феромагнітних сталей. Експериментально встановлено, що доцільно застосування знакозмінного ПОМП частотою до 12 Гц, або однополярних імпульсів ПОМП частотою понад 12 Гц (до 50 Гц). При цьому коефіцієнт розплавлення електродів підвищується до 28 %. Фізичним моделюванням встановлено, що для ефективного (повного) перемішування рідкого металу в ванні частота знакозмінного ПОМП не повинна перевищувати 12 Гц за зварювання металу товщиною 3 - 6 мм (тип з'єднання С4), і не перевищувати 6 Гц за зварювання металу товщиною понад 6 мм. Показано, що за дугового зварювання під флюсом з дією ПОМП і ПДМП стикових з'єднань з маловуглецевої сталі міцність металу швів підвищилася на 11,8 % без зниження пластичності й ударної в'язкості металу швів. Розроблено рекомендації для практичного використання зовнішніх магнітних полів для дугового зварювання стикових з'єднань типів С4, С18 і С25 під флюсом на флюсовій подушці, або флюсомідной підкладці. Результати роботи використовуються в науковій роботі студентів і під час викладання дисципліни "Фізико-хімічні процеси при зварюванні і наплавленні" для підготовки магістрантів за спеціальністю "Технологія та устаткування зварювання". В результаті впровадження на ТОВ "Укрспецмаш" технології зварювання під флюсом з дією ПОМП бокових стінок апарату повітряного охолодження одержано економічний ефект, який складає 124,5 тис. грн.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.510.023.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423107 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського