РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000658037<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Івченко Т. В. 
Гіпотермічне та низькотемпературне зберігання рослин-регенерантів і меристем часнику (Allium sativum L.) для створення in vitro колекцій = Hypothermic and low-temperature storage of garlic (Allium sativum L.) for In vitro collections / Т. В. Івченко, Т. І. Віценя, Н. О. Шевченко, Н. О. Баштан, С. І. Корнієнко // Проблемы криобиологии и криомедицины. - 2017. - 27, № 2. - С. 110-120. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

В Україні розроблюють способи створення колекцій генетичних ресурсів рослин. У роботі досліджено вплив різних умов зберігання на показники життєздатності колекційних зразків часнику (Allium sativum L.). Культуру проростків сорту "Дюшес" депонували in vitro за температури <$E4~symbol Р roman C> у темноті на живильному середовищі Murashige-Skoog (MS) із різним мінеральним складом (1/2 MS і MS) та за температури <$E22~symbol Р roman C> на середовищі MS із різною концентрацією сахарози (4,5; 6; 9 і 12 %) упродовж року. Матеріалом для низькотемпературного зберігання були меристеми сортів "Дюшес" (озимий) та "Мануйлівський" (ярий). Апекси дегідратували розчином, що вітрифікується (1 М сахарози + 2 М гліцерину + 2,5 М етиленгліколю), протягом 120 хв, розміщували у кріопробірки та занурювали у рідкий азот. Зразки зберігали за температури -<$E196~symbol Р roman C> упродовж години та 5 років. Максимальну збереженість проростків протягом року забезпечувало депонування за температури <$E4~symbol Р roman C> на середовищі 1/2 MS (94,4 %) та <$E22~symbol Р roman C> на середовищі з додаванням 12 % сахарози (85 %). Зберігання меристем часнику за температури -<$E196~symbol Р roman C> не впливало на їх життєздатність та швидкість розвитку. Життєздатність деконсервованих меристем часнику сортів "Дюшес" та "Мануйлівський" складала близько 60 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*669.0 с8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського