РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000657134<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Манжалій Е. Г. 
Залежність тяжкості депресії у хворих з печінковою енцефалопатією від рівня цитокінів / Е. Г. Манжалій, О. В. Вірченко, Т. Д. Никула, В. В. Бондур, В. О. Мойсеєнко, А. Ю. Кондаурова // Лікар. справа. - 2016. - № 5/6. - С. 56-65. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Печінкова енцефалопатія (ПЕ) - неврологічне порушення, що розвивається на фоні ураження печінки, зумовленого переважно алкогольною інтоксикацією та/або інфікуванням вірусом гепатиту. Запальні процеси у печінці супроводжуються значним збільшенням вмісту прозапальних цитокінів у крові. Останні дослідження свідчать, що вони є не лише окремою ланкою патогенезу ЦП, але й етіологічним чинником ПЕ. Мета дослідження - встановити зв'язок між цитокіновим профілем і розвитком ПЕ залежно від етіології, а також залежність між зміною рівня цитокінів і тяжкістю депресії у хворих. Дослідження проведено у 20 хворих з підтвердженою ПЕ нейропсихологічно, зокрема за шкалою депресії Бека. Концентрацію інтерлейкіну (ІЛ)-1 beta, 4, 6 та інтерферону (ІНФ)-gamma визначали за допомогою комерційних наборів "Вектор Бест" (Новосибірськ, Росія). У хворих з ПЕ було встановлено збільшення концентрації ІЛ-1 beta, 4, 6 та ІНФ-gamma в 4,4 (P << 0,05), у 1,8 (P << 0,05), в 3,2 (P << 0,05) та в 1,8 (P << 0,05) разу відповідно у порівнянні з обстеженими контрольної групи. У хворих з високим ступенем тяжкості депресії також була більша концентрація прозапальних цитокінів. Найбільш виражені порушення виявлено у хворих з IV ступенем тяжкості депресії за шкалою Бека. Одержані результати підтверджують і доповнюють уявлення про роль цитокінів в етіології та патогенезі ПЕ і свідчать про посилення депресії у разі інтенсифікації запальних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського