РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000656955<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shust N. 
Correlation between intellectual property and scientific activity = Інтелектуальна власність, наукова діяльність: оптимальне співвідношення / N. Shust // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2017. - 71, № 2. - С. 148-155. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Мета роботи - проаналізувати правову природу та особливості оптимального співвідношення інтелектуальної власності та наукової діяльності. Насьогодні інтелектуальна власність як інститут фактично переживає період свого становлення в Україні. Оскільки радянська система цивільного права базувалась на визнанні та регулюванні авторських прав авторів наукових творів, відкриттів, винаходів та раціоналізаторських пропозицій як таких, що мають головним чином відносний, а саме - зобов'язально-правовий, а не абсолютний характер. Розглядаючи концепцію інтелектуальної власності і права інтелектуальної власності в системі взаємодії з науковою діяльністю, слід зазначити, що як таке поняття "інтелектуальна власність" потребує наукового доопрацювання. А саме, недосконалість його полягає у тому, що цей вид власності розуміється як такий, що формується інтелектуальними зусиллями автора наукового доробку, але оформляється юридично за допомогою документів, які гарантують майнові права. Загальнонауковий метод, філософський метод, системний метод, спеціально-правовий метод. Необхідно підкреслити, що об'єктом права інтелектуальної власності є не кожен результат наукової, творчої діяльності, а лише той, який відповідає вимогам закону. Будь-який твір науки підпадає під охорону права, якщо він відповідає вимогам закону. Науково-технічним результатам правова охорона надається лише на підставі відповідної кваліфікації спеціальним державним органом управління і видачі правоохоронного документа та обмежується лише територією України. Захист прав на території інших держав здійснюється лише на підставі відповідних міжнародних конвенцій і договорів. Сучасні передові країни давно усвідомили значення та необхідність використання і належної охорони результатів творчої та наукової діяльності, що об'єднується у поняття "інтелектуальна власність", щодо прискорення темпів соціального та промислового розвитку. Правова природа і особливості оптимального співвідношення між поняттями інтелектуальної власності та наукової діяльності є важливою темою для майбутніх наукових досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)33 + Х839(4УКР)34 + Ч21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського