РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000656873<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пшінько О. М. 
Застосування регіональних відновлювальних біоресурсів для роботи системи теплопостачання / О. М. Пшінько, В. О. Габрінець, В. Г. Кузнєцов // Наука та прогрес трансп. Вісн. Дніпропетр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. - 2017. - № 1. - С. 51-62. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано можливість та умови забезпечення ефективної роботи систем теплопостачання у разі переходу частки теплогенеруючих потужностей на біопаливо. Мета роботи - науковий прорахунок можливості та вартості конкретних заходів для такого переходу. Для прикладу береться котельня компактного містечка Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна (ДНУЗТ), що споживає природний газ. Проведено аналіз законодавчої бази України, що стимулює застосування відновлювальних джерел як паливо, а також зроблено аналіз механізмів стимулювання та розвитку цього напрямку. Також визначено можливості Придніпровського регіону щодо забезпечення одержання та поставок соломи для роботи котельні. Проаналізовано вартісні показники перевезень вантажів по території України в 2016 р., які залежать від відстані та розміру вантажівок. Ці показники, а також показники, що пов'язані з купівлею соломи, розглядаються сумісно з енергетичними можливостями її застосування як паливо. За існуючих в Україні (станом на 2016 р.) продуктивності зернових у сільському господарстві та вартісних показників у галузі перевезень, переведення частки потужностей на відновлювальне паливо є досить рентабельним. Вартість одиниці теплової потужності при цьому може бути знижена в 4 рази. Вперше запропоновано використовувати нові комплексні підходи для оцінки вартості одиниці потужності теплової котельні у разі переходу на застосування відновлювальних джерел енергії. Запропоновано нову логістику доставки цих джерел до місця їх застосування. З технічної та вартісної сторін визначено оптимальний порядок потужності переводу на нові відновлювальні джерела енергії у конкретному регіоні, залежно від структури посівних площин та їх продуктивності. Введення запропонованих рішень і підходів до забезпечення потужності котельні відновлювальними джерелами енергії можуть бути реалізовані за відносно невеликих капіталовкладень та можуть надати значний економічний ефект.


Індекс рубрикатора НБУВ: З65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72605 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського