РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000655760<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Петренко В. І. 
Страждальна історія протитуберкульозних санаторіїв Боярки / В. І. Петренко, Р. Г. Процюк, І. П. Тарченко, Ю. М. Бондаренко, Д. В. Добрянський, Н. В. Тарченко // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2017. - № 2. - С. 89-96. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Описано історію курортної Боярки-Будаївки та її знаменитих мешканців наприкінці XIX ст. Тривалий час ця місцевість була основним кліматичним курортом киян. У 1882 - 1883 рр. у Боярці з ініціативи провідних професорів медичного факультету Київського університету св. Володимира, зокрема Ф. Г. Яновського, з'явився Кліматичний лікувальний заклад. 1899 року в дачному селищі засобами Єврейського благодійного товариства на дачі генерала Олексія Шпіллера відкрили санаторій для лікування хворих на сухоти євреїв. Згодом його закрили. У 1903 р. на дачі селянина Григорія Науменка організували літню колонію "Боярка". У 1913 р. розпочав діяти санаторій в урочищі Піски, а у 1920-му - заклад для дорослих, хворих на сухоти. У 1921 р. на дачі боярця Миколи Бурляя запрацював ще один санаторій, який невдовзі закрили, а дітей перевели в Пущу-Водицю. Тривалий час у Боярці на території нинішнього парку Перемоги працював санаторій "Барвінок". Нині він функціонує за межами міста, вглибині Боярського лісу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)285.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського