РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000655742<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дмитрієв Д. В. 
Обгрунтування використання декскетопрофену для знеболювання в ранній післяопераційний період в онкохірургії / Д. В. Дмитрієв, К. Ю. Дмитрієва, Б. В. Залецький, О. А. Залецька // Хірургія України. - 2017. - № 2. - С. 97-103. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - порівняти ефективність та безпечність застосування декскетопрофену для знеболювання в ранній післяопераційний період у пацієнтів, прооперованих з приводу пухлин черевної порожнини. У дослідження було залучено 64 пацієнтів, прооперованих з приводу пухлин заочеревинного простору (44 (69 %)), пухлин яєчника (20 (31 %)). Дизайн передбачав рандомізацію пацієнтів на 2 групи: 1-шу (34 (53 %)) - в якій знеболювання проводили морфіном у дозі 10 мг у стандартному виконанні, і 2-гу (30 (47 %)) - в якій знеболювання проводили декскетопрофеном (кейвер). Добова доза лікарського засобу не перевищувала 150 мг. Вивчали показники внутрішньочеревного тиску за допомогою методу Крона та абдомінальний перфузійний тиск. Проводили доплерометрію мезентеріального кровотоку у верхній мезентеріальній, нирковій та селезінковій артеріях. Визначали кількісні параметри кровотоку в артеріальних судинах: пікову систолічну та кінцеву діастолічну швидкість кровотоку, індекс периферичного опору. Дослідження артеріального кровообігу у верхній брижовій та нирковій артеріях виявило вище значення індексу резистентності у 1-й групі, ніж у 2-й, що свідчило про блокаду мікроциркуляторного русла і, як наслідок, про неефективне знеболювання в 1-й групі. У 1-й групі додаткові болюси морфіну (10 мг) введено 4 (11,7 %) пацієнтам. У 2-й групі необхідність у додатковому введенні морфіну не виникла. Використання декскетопрофену (кейвер) для післяопераційного знеболювання сприяло зменшенню виявів синдрому інтраабдомінальної гіпертензії (p << 0,05) та поліпшувало кровотік у магістральних судинах черевної порожнини. Висновки: комплексне вивчення реакцій больової поведінки, фізіологічних показників і лабораторних стресових тестів показало, що використання декскетопрофену для післяопераційного знеболювання сприяло ефективній анальгезії після травматичних операцій, надавало змогу значно знизити потребу в опіоїдах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-59 + Р451

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського