РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000655731<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сипливий В. О. 
Діагностика захворювань товстої кишки: оптимальний алгоритм підготовки / В. О. Сипливий, В. І. Робак, Д. В. Євтушенко, Л. О. Драна // Хірургія України. - 2017. - № 2. - С. 35-38. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - визначити оптимальний алгоритм підготовки пацієнта до ендоскопічного або рентгенологічного дослідження товстої кишки (ТК). Проведено аналіз методик підготовки ТК до ендоскопічного або рентгенологічного обстеження у 120 пацієнтів з підозрою на хронічне захворювання ТК. Ендоскопічне дослідження було призначене 75 пацієнтам, рентгенологічне - 45. За методом підготовки ТК пацієнтів було розподілено на 3 групи (по 25 пацієнтів, яким призначено ендоскопічне обстеження, та по 15 пацієнтів, котрим призначено рентгенологічне дослідження). У першій групі підготовка передбачала застосування лише очисних клізм, у другій - використання макроголу 4000, у третій - макроголу 3350 (діагностин, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я"). Під час дослідження чисту кишку виявлено у 4 (16 %) пацієнтів першої групи, 20 (80 %) - другої та 23 (92 %) - третьої. Суб'єктивний дискомфорт відзначили 87,5 % пацієнтів першої групи, 30,0 % - другої і 17,5 % - третьої. Застосування макроголу 3350 (діагностину) забезпечує на 12 % ефективніше очищення кишкової трубки у порівнянні з іншими методами, робить процедуру максимально комфортною для пацієнта і може бути рекомендоване як оптимальний метод для підготовки ТК до ендоскопічного та рентгенологічного дослідження. Висновки: правильний підхід до підготовки пацієнта для дослідження ТК надає змогу знизити ризик можливих ускладнень за рахунок кращої візуалізації та зменшення тривалості діагностичної процедури, а також знизити вартість процедури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.3-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського