РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000655175<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Уривський Л. О. 
Аналіз продуктивності завадозахищених систем передавання дискретної інформації / Л. О. Уривський, А. В. Мошинська, С. М. Вергун // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2016. - № 2. - С. 7-13. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз продуктивності дискретного каналу зв'язку через виявлення закономірностей поведінки достовірності демодульованих сигналів багатопозиційної маніпуляції при використанні надлишкових завадостійких кодів. Оцінку пропускної здатності та пошук екстремуму продуктивності проведено за умов поступового збільшення швидкості передачі символів. Потенційну завадостійкість оцінено заданим значенням імовірності помилки pбіт у каналі передачі зі сталими параметрами за впливі флуктуаційної завади типу білого гауссового шуму, яка досягається за рахунок корегування достовірності на виході демодулятора за допомогою завадостійкого коду. Аналіз залежностей пропускної здатності та продуктивності без кодування та з кодуванням сигналів різної кратності маніпуляції показав наявність екстремуму за відповідних енергетичних умов у каналі. При цьому в точці екстремуму сигнали QAM-16 є продуктивнішими, ніж сигнали QAM-64. Це свідчить про раціональність використання сигналів QAM-64 у малозональних безпроводових системах (наприклад, LTE), на відміну від сигналів QAM-16, які доцільно застосовувати в крупнозональних безпроводових системах (наприклад, UMTS). Зроблено висновки, що найефективніше використання енергетичних і частотних ресурсів каналів зв'язку спостерігається в точці екстремуму продуктивності за точно визначених значень швидкості передавання, тому у випадку знаходження зліва від максимуму доцільно збільшувати швидкість передачі символів, а у випадку знаходження справа від максимуму можна зменшити енергію сигналу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З88-017

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського