РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000654888<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скрипець Х. І. 
Морфологічна структура суцвіть Gladiolus imbricatus L. та Iris sibirica L. (Iridaceae) / Х. І. Скрипець, А. В. Одінцова // Біол. студії. - 2017. - 11, № 1. - С. 109-116. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Брактеозні суцвіття Gladiolus imbricatus та Iris sibirica характеризуються дворядним листкорозміщенням і різним ступенем морфологічної поліваріантності. Колосоподібне суцвіття Gladiolus imbricatus містить 8 - 14 квіток, які під час цвітіння обернуті в один бік. Суцвіття Gladiolus imbricatus виявляє інваріантність морфологічної будови і являє собою просту колосоподібну китицю з квітками, розміщеними на дуже коротких квітконіжках. Приквітки і профіли в суцвітті Gladiolus imbricatus зберігаються протягом усього генезу. Суцвіття Iris sibirica складається з 1 - 3 в'ялоподібних малоквіткових монохазіїв і характеризується значною морфологічною поліваріантністю за кількістю квіток, їх розміщенням і порядком зацвітання. Найчастіше виявлено п'ятиквіткові суцвіття з двох складних монохазіїв. Покривні листки монохазіїв в Iris sibirica опадають на початку цвітіння, а приквітки зберігаються до середини періоду дозрівання плодів. Усі листки у суцвіттях Iris sibirica, крім приквіток найнижчих квіток складних монохазіїв, мають будову профілів. У суцвіттях обидвох видів виявлено рудиментарні квітки, які свідчать про потенційно більші розміри вихідних суцвіть.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.121 Iri*69

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського