РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000653571<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мицик Ю. О. 
Використання дифузійно-зважених зображень МРТ у діагностиці солідних ниркових новоутворень / Ю. О. Мицик, І. Ю. Дутка, Ю. Б. Борис, І. М. Комнацька, І. С. Шатинська-Мицик, Р. М. Лозинський // Клинич. онкология. - 2015. - № 1. - С. 83-86. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Нирково-клітинний рак (НКР) є найбільш розповсюдженою пухлиною нирки і трапляється в 85 - 90 % випадків, що становить 3 % від усіх вісцеральних новоутворень. Ступінь злоякісності світлоклітинного НКР (скНКР) визначають за різними гістологічними класифікаціями, найбільш широко вживаною з яких є градація за Fuhrman, яка грунтується на 4 морфоядерних критеріях. Останніми роками магнітно-резонансна томографія (МРТ) все частіше привертає увагу клініцистів як метод вибору для діагностики та стадіювання НКР, оскільки має низку переваг перед компіютерною томографією. Мета дослідження - оцінцка інформативності МРТ із використанням модальності дифузійно-зважених зображень МРТ у діагностиці солідних ниркових новоутворень. У дослідженні брали участь 62 хворих із патоморфологічно доведеними пухлинами нирки (37 хворих на скНКР, 12 хворих на онкоцитому, 13 пацієнтів з ангіоміоліпомою) та 15 здорових волонтерів. Усім пацієнтам проводили МРТ із використанням дифузійно-зважених зображень з подальшим визначенням вимірюваного коефіцієнта дифузії (ВКД). У результаті проведеного аналізу встановлено, що середнє значення ВКД злоякісних новоутворень було значно нижчим, ніж у нормальної ниркової паренхіми, і становило відповідно <$E 2,11~cdot~10 sup -3~roman {мм sup 2 "/" с}> проти <$E 3,36~cdot~10 sup -3~roman {мм sup 2 "/" с}> (p << 0,05). Також відзначали статистично достовірну різницю у показниках ВКД у хворих на скНКР високого та низького ступеня диференціації, ангіоміоліпому та онкоцитому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.695.4-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського