РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000652357<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бєлоусова О. Ю. 
Сучасні проблеми лікування хелікобактер-асоційованих захворювань у дітей: можливості ад'ювантної терапії / О. Ю. Бєлоусова, Н. В. Павленко, К. В. Волошин, К. В. Савицька, О. Б. Ганзій, О. Л. Слободянюк // Здоровье ребенка. - 2017. - 12, № 2. - С. 239-248. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Актуальність пов'язана із значним поширенням патології верхніх відділів травного каналу в дітей, що в більшості випадків зумовлена патогенним впливом Helicobacter pylori (Hp). Сучасні стратегії ерадикації передбачають проведення ад'ювантної терапії. Мета дослідження - оцінити клінічну ефективність застосування симбіотика лактіалє як ад'ювантної терапії в межах ерадикаційних схем у дітей різного віку з патологією верхніх відділів травного каналу. Під спостереженням перебували 70 дітей із Hp-асоційованою патологією верхніх відділів травного каналу віком від 5 до 18 років. Пацієнтів було розподілено на 2 групи залежно від використання симбіотика. Діагноз верифікували з використанням фіброгастроскопії, ендоскопічної pH-метрії, визначення Hp-інфекції, морфологічного дослідження. Результати статистично обробляли. Результати використання в пацієнтів 1-ї групи симбіотика лактіалє як ад'ювантної терапії в межах стандартних педіатричних схем ерадикації Hp засвідчують доцільність і високу ефективність такого лікування. Позитивними були динаміка скарг, відсутність побічних ефектів і добра переносимість препаратів на фоні прийому симбіотика, збільшення на 10 % ефективності ерадикації у порівнянні зі стандартними схемами, що збігається з результатами інших досліджень. Визначено позитивний вплив симбіотика на процеси якісного загоєння виразок та значне посилення протизапального ефекту в пацієнтів основної підгрупи з виразковою хворобою дванадцятипалої кишки. Низький результат ерадикації, одержаний у пацієнтів з функціональними розладами, можна вважати прогнозованим. Про це свідчать і останні погоджувальні висновки експертів: ефективність ерадикації в пацієнтів із функціональною диспепсією не перебільшує 15 - 30 %. Висновки: використання симбіотика лактіалє як ад'ювантної терапії в межах ерадикаційних схем у дітей різного віку з Hp-асоційованою патологією верхніх відділів травного каналу є доцільним, суттєво підвищує ефективність ерадикації, покращує переносимість препаратів, прихильність пацієнтів до лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського