РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000650552<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бикова Т. В. 
Гуцульщина як текст в українській літературі першої третини XX ст. : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.01 / Т. В. Бикова; НАН України, Ін-т літ. ім. Т. Г. Шевченка. - Київ, 2016. - 40 c. - укp.

Досліджено функціонування художньої парадигми "Гуцульщина як текст" в українській літературі першої третини XX ст. На матеріалі значного текстового масиву вперше комплексно проаналізовано самобутній феномен гуцульського тексту, визначено основні критерії та художні проекції його функціонування в українському літературному континуумі, що засвідчили створення поліаспектного образу Гуцульщини й оновлення інтертекстуальних зв'язків національної літератури. З’ясовано специфіку теоретико-методологічного поняття "край як текст", його співвідношення із понятійними категоріями "метатекст", "локальний текст" та "регіональний текст". Визначено культурологічні коди творів про Гуцульщину перших десятиріч XX ст., виділено і в імагологічній площині охарактеризовано гуцульські тексти та семантичне наповнення окремих ідейно-тематичних проекцій (історіософської, культурологічної та міфофольклорної), які презентують край в українській та європейських літературах. Доведено, що гуцульські тексти вітчизняного письменства першої третини XX ст. збагатили українську літературу естетично рафінованою рецепцією краю, а також посприяли етноконсолідуючим процесам довкола реалізації української національної ідеї та державності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422567 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського