РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000649250<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Абдаллах Р. А. 
Оновлення топографічних карт Іраку масштабу 1:50000 за знімками, отриманими із супутника IKONOS / Р. А. Абдаллах, Б. В. Четверіков // Геодезія, картографія і аерофотознімання : Укр. міжвід. наук.-техн. зб.. - 2016. - Вип. 83. - С. 43-52. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - знаходження точного, швидкого та економічного способу оновлення карт за допомогою інформації, одержаної за даними дистанційного зондування. Проведено всі необхідні дослідження для оновлення карти досліджуваного району м. Кербала (Ірак) масштабу 1:50000, що востаннє оновлювалась у 1984 р. Оновлення карти здійснено у 3 етапи. Перший етап - цифрова обробка космічних знімків і карт за допомогою професійної ГІС ArcGIS9. Після об'єднання системи координат космічного знімка і карти виконано контрольну класифікацію. Оновлення карти здійснено за допомогою порівняння кожного шару, одержаного з космічного знімка, з його аналогом на карті, вивчення збільшення м. Кербала і фіксації змін, які відбулися у мережі доріг і каналів. Другий етап - польові дослідження. Цей етап включає виявлення всіх частин досліджуваної території, вибір чітких точок на супутниковому знімку як опорних (GCP). Ці опорні точки використано для геометричного коригування зображення. Обов'язковою частиною цього етапу є перетворення даних, одержаних із супутникових зображень, оскільки на супутникових знімках використовується Всесвітня геодезична система координат (WGS84), а опорні точки мають значення координат у старій системі Іраку (Clark). Використано 30 точок, розташованих по всій території досліджуваного регіону, Третій етап досліджень - виготовлення карт. Цей етап передбачає виробництво цифрових карт, які сумісні з ГІС і подальшу оцінку їх точності. В результаті проведених досліджень визначено процедуру оновлення старих топографічних карт із детальними рекомендаціями для їх векторизації, створено оновлену карту з використанням DGPS, дистанційного зондування та ГІС-технологій для одержання високоточних цифрових багатофункціональних карт досліджуваного регіону. Метод контрольованої класифікації космічних знімків нада змогу швидко оновити застарілі карти з високою точністю нанесення нових об'єктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д123 + Д174 в641.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського