РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000647543<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Nosenko O. M. 
Composition of lectin receptors in serous and mucinous ovarian cystadenomas = Рецепторний склад лектинів в серозних та муцинозних цистаденомах яєчників / O. M. Nosenko, V. G. Dubinina, M. A. Lysenko // Репродуктив. эндокринология. - 2016. - № 3. - С. 16-18. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Найпоширенішою групою кістозних доброякісних пухлин яєчників у жінок різного віку є епітеліальні пухлини (цистаденоми), які складають приблизно третину від загальної кількості пухлин яєчника і половину від його доброякісних утворень. Зростання проліферативної активності пухлин супроводжується підвищенням кількості рецепторів лектинів у клітинах. Лектини - це білки неімунного походження, що володіють загальною властивістю зв'язувати вуглеводи і вуглеводні детермінанти біополімерів чітко визначеної структури без змін їх ковалентної будови. Встановлено, що при онкогенезі змінюється структура мембранних глікокон'югатів як пухлинних, так і імунокомпетентних клітин, причому відзначають випереджальну мінливість глікокон'югатів на пухлинних клітинах. Це є підставою для застосування мічених лектинів у вивченні змін клітинних мембран і структури секреторних глікокон'югатів при пухлинному рості. Мета роботи - визначення рецепторного складу лектинів в серозних та муцинозних цистаденомах. Досліджено операційний матеріал від 60 жінок, прооперованих з приводу серозних цистаденом яєчників, і від 60 осіб - з приводу муцинозних цистаденом. Для виявлення глікокон'югатів використовували набір мічених пероксидазою лектинів різної вуглеводної специфічності. Характерним для серозних і муцинозних цистаденом було накопичення в їх клітинах рецепторів лектинів зав'язків пшениці (WGA), насіння арахісу (PNA) та насіння сої (SBА). Папілярні серозні цистаденоми відрізнялися помірним накопиченням в епітелії сосочків по всій цитоплазмі рецепторів лектинів насіння сої (SBA), омели (VAL) і зав'язків пшениці (WGA). Найбільш інтенсивною і рівномірною в муцинозних цистаденомах була експресія рецепторів лектинів кори бузини чорної (SNA) і насіння сої (SBA). Зроблено висновок про те, що зміни молекулярно-просторової структури глікокон'югатів поверхонь плазмолеми клітин і зростання рухливості мембранних рецепторів лектинів при серозних та муцинозних цистаденомах обумовлюють відсутність контактного гальмування проліферації. Подальше вивчення лектинів сприятиме з'ясуванню патогенезу оваріальних утворень, їх диференційній діагностиці, розробці онкомаркерів та препаратів лектинів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського