РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000647364<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пехньо Н. В. 
Практичне значення рівня лактату в крові плода при невідкладному його стані / Н. В. Пехньо // Здоровье женщины. - 2017. - № 1. - С. 120-122. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета дослідження - встановити, чи може рівень лактату в крові плода бути достовірним критерієм його страждання і показанням до зміни тактики ведення пологів. У дослідження було включено 511 вагітних. Критерії включення у дослідження: пологи за доношеної одноплідної вагітності, головне передлежання плода, відсутність плодових оболонок, розкриття шийки матки 3 см та більше, сумнівний стан плода за даними КТГ. Включених у дослідження вагітних було рандомізовано на 2 групи. В основну групу увійшли 253 роділлі, у яких стан плода за КТГ оцінено як сумнівний і визначено рівень лактату в крові, взятої зі шкіри передлежачої голівки плода. Рівень лактату визначали з застосуванням малооб'ємного методу з використанням комерційних стрип-тестів (Lactate Pro, Arkray, Kyoto, Japan). Тактику пологів визначали залежно від рівнів лактату: за << 4,2 ммоль/л - ведення пологів згідно з акушерською ситуацією; 4,2 - 4,8 ммоль/л - дослідження повторити через 20 хв; якщо рівень лактату нормалізувався - ведення пологів згідно з акушерською ситуацією; за відсутності нормалізації або підвищення - оперативне розродження; за рівня >> 4,8 ммоль/л - екстрене оперативне розродження. У групу порівняння увійшли 258 роділь з сумнівним станом плода, у яких визначення рівня лактату не проводили. Тактику пологів у пацієнток цієї групи визначали відповідно до рекомендацій та нормативних документів МОЗ України. Апробована методика визначення рівня лактату крові плода є технічно простою, надає змогу швидко одержати результати, добре переноситься роділлями, не має суттєвих ускладнень. Рівень лактату крові плода є чутливим маркером невідкладного стану плода і тому є корисним критерієм для зміни тактики ведення пологів. У результаті застосування апробованого алгоритму вдалося покращити стан новонароджених за зниження частоти оперативного розродження, що становила 18,2 % у роділь основної групи та 33,72 % у групі порівняння (p << 0,01). Заключення: визначення рівня лактату в крові, взятої зі шкіри передлежачої голівки плода з застосуванням малооб'ємного методу з використанням комерційних стрип-тестів (Lactate Pro, Arkray, Kyoto, Japan) надає змогу швидко одержати дані стосовно наявності ацидозу у плода. Рівень лактату в крові плода може слугувати діагностичним критерієм його страждання і показанням до зміни тактики ведення пологів у зв'язку з цим. Простота і швидкість виконання даної методики надає змогу рекомендувати її до застосування в акушерській практиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського