РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000647072<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Негрич Н. О. 
Неконвенційний міозин 1с як маркер апоптозу автореактивних клітин при розсіяному склерозі / Н. О. Негрич // Междунар. неврол. журн.. - 2017. - № 1. - С. 18-22. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

З метою пошуку нових маркерів розсіяного склерозу (РС) проведено порівняльний аналіз вмісту у сироватці крові хворих на РС та практично здорових донорів 48 кДа ізоформи неконвенційного міозину 1с (48 кДа Myo1c). У дослідженні взяли участь 61 хворий на РС та 20 практично здорових осіб віком від 19 до 57 років. Клінічні - аналіз скарг, анамнезу захворювання та життя, загальний і неврологічний огляди; лабораторні - шляхом послідовного зсідання сироваткових білків, електрофорезу та цифрового аналізу одержаних електрофореграм у сироватці крові хворих на розсіяний склероз визначають вміст 48 кДа Myo 1c, при цьому наявність Myo1c підтверджують за допомогою вестерн-блоту з антиMyo1c антитілами. У сироватках крові хворих на РС та здорових донорів виявили 48 кДа Myo1c. Встановили, що у сироватці крові хворих на РС рівень 48 кДа Myo1c був вірогідно вищим у порівнянні з групою практично здорових осіб. Зважаючи на те, що ключову роль у процесах набуття автореактивності при РС відіграють T-лімфоцити, вірогідно підвищений рівень 48 кДа Myo1c, що міститься у значній кількості в активованих лімфоцитах, свідчить про посилену загибель цих клітин шляхом апоптозу. Визначено, що вік хворих у групі з високим рівнем 48 кДа Myo1c виявився вірогідно нижчим у порівнянні з групою із низьким рівнем цього білка. Натомість, достовірних статистичних закономірностей між рівнем 48 кДа Myo1c та розподілом хворих на РС за статтю не було виявлено. Висновки: Myo1c відіграє важливу роль у патогенезі РС, а його 48 кДа ізоформа може бути раннім діагностичним маркером цього захворювання, а також кількісним індикатором процесу апоптозу активованих автореактивних клітин, що, зокрема, є важливим для оцінки ефективності хворобомодифікуючої терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського