РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000647026<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Khukhlina O. S. 
Condition component of connective tissue and systemic proteolysis in patients with chronic pancreatitis and obesity = Стан компонентів сполучної тканини та системного протеолізу у хворих на хронічний панкреатит та ожиріння / O. S. Khukhlina, V. S. Smandych // Буков. мед. вісн.. - 2017. - 21, № 1. - С. 173-177. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Обстежено 50 пацієнтів із хронічним панкреатитом (ХП) віком від 45 до 63, включаючи 23 пацієнтів із ХП і нормальним індексом маси тіла (1-ша група), 27 пацієнтів з ХП і ожирінням 1-го ступеня (2-га група). Діагноз ХП у фазі загострення було встановлено на підставі анамнезу, клінічних даних і результатів ультрасонографії підшлункової залози (ПЗ) із біохімічним обгрунтуванням синдрому гіперферментемії. Діагноз ожиріння встановлено на підставі підвищення індексу маси тіла (ІМТ) більше 30 кг/м<^>2. Проведено порівняльний аналіз морфологічної структури тканини ПЗ, отриманої під час автопсії пацієнтів із ХП та ожирінням і нормальної маси тіла, які померли внаслідок різноманітних причин, у тому числі ускладнень метаболічного синдрому. У пацієнтів з ожирінням морфологічно ПЗ характеризується заміщенням ацинарного епітелію фіброзною тканиною та суттєвим збільшенням кількості адипоцитів, що складає морфологічну основу зовнішньосекреторної недостатності. У пацієнтів з хронічним панкреатитом і ожирінням встановлено значні метаболічні зміни компонентів позаклітинного матриксу, які передбачають достовірне підвищення інтенсивності синтезу колагену, глікопротеїнів, гіперпродукції факторів клітинної адгезії і білків гострої фази, збільшення катаболізму глікопротеїну, із одночасним зниженням серомукоїду і вмісту церулоплазміну з антиоксидантними властивостями в крові. У пацієнтів з ХП та ожирінням встановлено підвищення протеолітичної активності крові і пригнічення процесів колагенолізу за рахунок зменшення активності матриксної металопротеїнази-1, підвищення гальмуючої дії тканинних інгібіторів протеолізу та колагенолізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського