РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000646576<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Волощук Н. І. 
Фармакологічний аналіз нейрохімічних антиноцицептивних механізмів дії пропоксазепаму / Н. І. Волощук, А. С. Редер, М. Я. Головенко, І. В. Таран, О. С. Пашинська // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2017. - № 1. - С. 3-11. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Створення інноваційних знеболюючих засобів є одним з важливих напрямів сучасної фармакології. Cполука під назвою пропоксазепам (7-бром-5 (о-хлорфеніл)-3-пропокси-1,2-дигідро-3Н-1,4-бенздіазепін-2-он), синтезована у Фізико-хімічному інституті НАН України, проявляє значну аналгезуючу активність на моделях нейропатичного болю та розглянуто як перспективний лікарський засіб і проходить необхідні доклінічні випробування. Мета дослідження - визначити можливі механізми аналгезуючої дії пропоксазепаму з використанням як фармакологічних аналізаторів різних медіаторів болю й запалення та нейромедіаторів. В експериментах використовували фармакологічні аналізатори: налоксон, празозин, клонідин, йохімбін, ізопротеренол, пропранолол, налбуфін, аміназин, дофамін, мемантин, магнію сульфат, фенілефрин. Пропоксазепам вводили внутрішньошлунково в дозі 1,83 мг/кг, що відповідає його ЕД50 за аналгетичною активністю. Поглиблене вивчення механізмів реалізації аналгезуючої дії пропоксазепаму проводили на моделі механічної гіпералгезії, викликаної карагеніном, брадикініном та зимозаном, а також в тесті "tail-flick". Результати показали, що пропоксазепам зменшував больову реакцію, викликану брадикініном та зимозаном, і майже не впливав на карагенін-індуковану гіпералгезію. На моделі "tail-flick" показано, що до механізму дії даної сполуки не залучена опіоїдна система. Натомість доведено участь дофамінергічної та адренергічної системи, особливо, <$E alpha sub 1>-адренорецепторів. Застосування антагоніста NMDA-рецепторів магнію сульфату на відміну від мемантину за умов його сумісного введення разом з пропоксазепамом посилювало знеболюючу дію останнього. Одержані дані свідчать, що механізм антиноцицепції пропоксазепаму включає антибрадикінінову та антилейкотрієнову дії при відсутності антипростагландинового компонента. У механізмах знеболюючого ефекту пропоксазепаму беруть участь дофамінергічна система, NMDA, а також <$E alpha sub 1>-адренорецептори.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703 + Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського