РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000645711<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Селівьорстов В. Ю. 
Вплив віброобробки та модифікування на властивості виливків із сплаву системи Al - Si, що твердіють в кокілі / В. Ю. Селівьорстов, Ю. В. Доценко, Н. В. Доценко // Металлург. и горноруд. пром-сть. - 2016. - № 6. - С. 17-22. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження механічних властивостей і макроструктури металу виливків із сплаву АК7, одержаних з використанням модифікування і віброобробки з частотою 100 - 200 Гц у процесі затвердіння, та за традиційною технологією лиття в кокіль. Механічні властивості матеріалу виливків визначали відповідно до ГОСТ 1497-84 на універсальній дослідній машині "ІНСТРОН", на стандартних зразках, вирізаних із циліндричних виливків. Вимірювання твердості зразків у вихідному стані та після вібраційного впливу на розплав визначали за стандартною методикою Бринелля. Дослідження щільності алюмінієвого сплаву визначали за методом гідростатичного зважування з точністю 0,001 г/см<^>3. Наведено результати промислових випробувань технології віброобробки з частотою 100 - 200 Гц та модифікування розплаву ультрадисперсним модифікатором під час виробництва циліндричних заготовок із сплаву АК7 способом лиття в кокіль. Визначено механічні властивості литого металу, одержаного із застосуванням різних видів обробки, а також металу виливків, що одержані за традиційною технологією. Досліджено вплив низькочастотної вібрації у процесі затвердіння та модифікування на макроструктуру виливків. Виявлено зв'язок між наявністю лікваційних явищ та режимами віброобробки. Одержані дані показали перспективність проведення подальших досліджень з метою розробки й удосконалення відповідних технологічних процесів. Встановлено, що найменша кількість дефектів і найбільш сприятлива макроструктура виливків спостерігається у разі використання комплексної технології, що включає віброобробку з частотою 100 Гц та модифікування, а також у разі застосування тільки модифікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.107.2 + К616.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28347 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського