РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000645280<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Gavrilin P. 
Peculiarities of morphogenesis of universal hematopoesis and immune protection in fetuses of domestic pig = Особливості морфогенезу органів універсального кровотворення та імунного захисту у плодів свині свійської / P. Gavrilin, A. Oliyar, O. Myrnyi // Біологія тварин. - 2016. - 18, № 4. - С. 30-34. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Встановлено, що в пренатальному періоді онтогенезу у скелеті свині свійської присутні дві структурно-функціональні форми кісткового мозку: остеобластична (кісткоутворювальна) та гемопоетична (кровотворна), розвиток і структурно-функціональна трансформація яких проходить паралельно, з різною швидкістю та векторами напрямку, що в сукупності проявляється особливостями його зональної гісто- та цитоархітектоніки в різних осередках окостеніння скелета плодів. Основні структурні компоненти кісткового мозку у плодів свині свійської в межах кістковомозкових вічок осередків окостеніння кісткових органів розташовуються у певній закономірності та безпосередньо взаємопов'язані з кількісною динамікою тканинних компонентів. У плодів свині свійської, особливо наприкінці плідного періоду онтогенезу (починаючи з 3-місячного віку), на тлі майже повного зникнення центрів гемопоезу, в печінці починають формуватися як часточки незавершеної структури з нечіткими межами, так і часточки, що мають виразні (рельєфні) контури радіальних балок гепатоцитів і відокремлені одна від одної потовщеною сполучною тканиною. Основними структурно-функціональними характеристиками кісткового мозку плодів свині свійської є: локалізація в губчастій кістковій речовині основних осередків окостеніння скелета, чітко виражена морфологічна гетерогенність з розподілом на периферичну остеогенну та центральну - гемопоетичну форми, зональна структура кровотворного кісткового мозку з наявністю острівцевих та дифузно-острівцевих, топографічно відокремлених ділянок.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-273

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського