РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000645278<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Власенко С. А. 
Характеристика коагуляційних процесів у корів протягом вагітності, післяродового періоду та за акушерської й гінекологічної патології / С. А. Власенко, М. В. Рубленко, Т. М. Чернишенко, О. В. Горницька, Т. М. Платонова // Біологія тварин. - 2016. - 18, № 4. - С. 14-21. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Для фізіологічного перебігу вагітності важливе нормальне функціонування системи гемостазу та його гравідарна адаптація. Оскільки у ветеринарній медицині не розроблена моніторингова оцінка зсідання крові, метою досліджень була адаптація коагулологічних методів лабораторної діагностики і визначення їх інформативності щодо стану системи гемостазу вагітних корів на 35-у добу, на 3, 5, 7, 8-й місяці, за 2 - 3 доби до отелення, після отелення та за хронічного післяродового метриту і гіпотрофії яєчників. Апробовано скринінгові тести - протромбіновий час і активований частковий тромбопластиновий час (АЧТЧ), призначені для характеристики зовнішнього та внутрішнього шляхів системи зсідання крові відповідно, а також методи визначення вмісту фібриногену, розчинних фібрин-мономерних комплексів (РФМК), продуктів деградації фібриногену (ПДФ), продуктів розщеплення фібриногену (ПРФ), активності протеїну С. Використання зазначених методів дозволило визначати порушення рівноваги між про- і антикоагулянтною ланками системи зсідання крові. Проведений аналіз стану системи зсідання крові тільних корів показав, що протромбіновий індекс, рівень фібриногену, ПРФ та активність протеїну С на всіх етапах тільності та розтелення був у межах норми. Виявлене скорочення часу зсідання плазми крові в тесті АЧТЧ на третьому місяці тільності і після розтелення супроводжувалося появою в плазмі незначної кількості РФМК (від 0,001 до 0,01 мкг/мл), який є специфічним маркером активації системи зсідання крові. Коагуляційні процеси у корів з хронічним метритом та гіпотрофією яєчників характеризувалися зростанням маркерів тромбофілії - РФМК (від 0,005 до 0,12 мкг/мл) і ПРФ, значним зниженням активності протеїну С у 70 % тварин та тенденцією до зниження фібринолітичного потенціалу (до 0,41 од/мл при нормі 1 - 1,3 од/мл). Встановлено, що інформативними тестами для виявлення активації системи зсідання крові у корів є визначення вмісту розчинних фібрин-мономерних комплексів, функціонально неактивних форм протромбіну та активності протеїну С. До алгоритму діагностики розвитку тромбофілії також можна віднести тести визначення концентрації фібриногену, ПРФ та фібринолітичного потенціалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.11-911 + П60-273

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського