РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000645225<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Nakhjiri E. 
Prenatal stress+morphine and postnatal re-exposure to stress alter pentylentetrazol-induced epileptic manifestations in rats = Комбінація пренатального стресу + введення морфіну та постнатальне повторне стресування змінюють прояви індукованої пентилентетразолом епілептиформної активності у щурів / E. Nakhjiri, E. Saboory, Sh. Roshan-Milani, Y. Rasmi, H. Sayyadi // Нейрофизиология. - 2016. - 48, № 5. - С. 398-405. - Бібліогр.: 50 назв. - англ.

Досліджено на щурах впливи пренатально індукованого іммобілізаційного стресу, який комбінували з уведенням морфіну, а також повторного стресування щурів-нащадків наприкінці "періоду дитинства" на прояви індукованої пентилентетразолом (ПТЗ) епілептиформної активності у цих нащадків. Вагітних самиць щурів було розділено на 6 груп (контроль, стресовані іммобілізацією, з уведенням фізіологічного розчину - ФР, з уведенням морфіну, стресовані + ФР та стресовані + морфін). Вагітні самиці стресованої групи були піддані сеансам іммобілізаційного стресування двічі за день протягом трьох послідовних днів (починаючи з 15-го дня вагітності). Щуриці груп ФР та іморфіні одержували відповідні підшкірні ін'єкції протягом тих самих трьох діб. У групах "морфін/ФР + стрес" щури піддавалися комбінації стресування та відповідних ін'єкцій; контрольні щури залишалися інтактними. Народжені щурята зважувались у постнатальні дні ПД, 1, 15 та 22. У ПД 22 половину щурят піддавали повторному стресуванню. Після цього в усіх нащадків реєстрували епілептиформну судомну активність, індуковану введенням ПТЗ. Маса тіла щурят стресованої, іморфіновоїі груп та групи "стрес + морфін" була вірогідно нижчою, ніж у щурят контрольної групи. Час до проявів першої тоніко-клонічної судоми у тварин групи "стрес + морфін" був вірогідно коротшим, ніж в інших групах. Тривалість - кількість тоніко-клонічних нападів у згаданій вище групі ("стрес + морфін") були вірогідно більшими. Повторне постнатальне стресування призводило до зменшення кількості клонічних судом. Отже, комбінація пренатального іммобілізаційного стресу та введення морфіну викликає зменшення маси тіла та підвищення чутливості до судомної активності, і ці ефекти сильніші, ніж впливи вказаних факторів поодинці. Окрім того, пренатальний стрес спричиняє сильніші впливи на розвиток нервової системи та прояви епілептиформної активності у нащадків, аніж постнатальний стрес.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.51 + Р627.709.2-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського