РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000644886<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Назаревич А. В. 
Сейсмічність, геологія, сейсмотектоніка і геодинаміка району Теребле-Ріцької ГЕС (Українське Закарпаття) / А. В. Назаревич, Л. Є. Назаревич, В. Є. Шлапінський // Геодинаміка. - 2016. - № 1. - С. 170-192. - Бібліогр.: 63 назв. - укp.

Мета роботи - провести комплексний аналіз сейсмічності, геології, сейсмотектоніки та різномасштабних геодинамічних процесів у районі Теребле-Ріцької ГЕС в Українському Закарпатті (23,35 - 23,87<^>oS, 48,23 - 48,51<^>oN) для уточнення оцінок геоекологічних ризиків. Комплексно проаналізовано сейсмічні, геологічні та геодезичні дані з залученням сучасних методик і найновіших результатів досліджень, зокрема, даних про сейсмічність Карпатського регіону України за історичний період і період інструментальних спостережень, нових методик аналізу макросейсмічних полів та уточнення гіпоцентрії Закарпатських землетрусів; аналіз геології та тектоніки поширених тут приповерхневих покривів насувного типу; геоморфологічний аналіз особливостей рельєфу та сучасних рельєфотвірних процесів; проведення спеціальних геодезичних (зокрема моніторингових) досліджень (тріангуляція, світловіддалемірні, GPS-дослідження) та аналіз одержаних даних. За геолого-тектонічними даними Теребле-Ріцька ГЕС розташована на геологічних структурах Буркутського (Поркулецького) покриву Українських Карпат, приблизно на 2 км південніше від лінії його контакту з Дуклянсько-Чорногірським (Дуклянським) покривом. Зона ГЕС знаходиться на відстані близько 16 - 18 км на північний схід від зони сейсмоактивного Закарпатського глибинного розлому (сутури) та на відстані близько 28 - 30 км від зони зчленування його з також сейсмоактивним Оашським меридіональним розломом Закарпатського прогину. За результатами сейсмологічних досліджень на заході району (на 23,43 - 0,03<^>oS) простежена субмеридіональна глибинна (з вогнищами землетрусів до глибини 38 - 52 км) сейсмотектонічно активна зона контакту терейнів Алькапа та Тисія-Дакія в Карпатському регіоні України. На півдні та південному сході сейсмоактивною (активність до глибин 31 км) є діагональна (північно-західно - південно-східного напрямку, аз. 117 +- 5<^>o) зона Закарпатського глибинного розлому. Центральна частина зони (район водосховища) є в сейсмічному відношенні порівняно слабкоактивною. За макросейсмічними даними район ГЕС і водосховища зазнавав струшувань силою до 3 - 4 балів від історичних землетрусів у Чумальово (1935 р.) і Драгово (1937 р.), а також від Углянських (1978 р.) і Колочавського (2011 р.) землетрусів. Сейсмічна активність наявних тут приповерхневих (0 - 6 км) геологічних структур - покривів насувної кінематики є відносно невеликою (13 слабких землетрусів з М = 0,8 - 2,2 на територію розміром 26 x 30 км за 55 років). У прилеглій до Закарпатського глибинного розлому зоні простежена "сейсмофокальна" площина, яка занурюється від зони розлому (з глибини 6 км) під кутом 55 +- 3<^>o у північно-східному напрямку під карпатські структури (до глибини 32 км) і є індикатором сучасної залишкової активності процесу так званої "крокодилової тектоніки" в Карпатському регіоні України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217(45УКР3)9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16489 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського