РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000644320<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Михайлова Г. Ю. 
Електронні властивості масиву багатошарових вуглецевих нанотрубок, які містять дефекти : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Г. Ю. Михайлова; НАН України, Ін-т металофізики ім. Г.В. Курдюмова. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Розроблено методологію досліджень дефектної структури вуглецевих нанотрубок (ВНТ), яка базується на впливі дефектів на топологічний безлад і відхиленні форми ВНТ від прямолінійної. Встановлено, що дефекти багатошарових ВНТ (БВНТ) різного генезису (ростові і радіаційні) по-різному впливають на електронну структуру та властивості та доведено, що в процесі пружної деформації масиву БВНТ із крайовими дислокаціями на залежності електропровідності lg (σ) від густини масиву виникає низка ефектів: за малих деформацій - двоступеневі стрибки lg σ на декілька порядків, а за більших - періодичні осциляції в результаті квантово-розмірних ефектів. Крайові дислокації в БВНТ скорочують шляхи переносу носіїв заряду всередині ВНТ, призводять до зростання на порядок σ та зниження коефіцієнта термо-ЕРС удвічі, а радіаційні дефекти, утворені за γ (1,2 МеВ) і β (2 і 21 МеВ)-опромінення, "захоплюють" частину π-електронів, що змінює σ і збільшує α. Сумісна дія дефектів різного генезису зменшує топологічний безлад внаслідок взаємодії дефектів, що сприяє їх анігіляції і/або їх "заліковування" в результаті рекомбінації вибитих атомів вуглецю з вакансіями. Встановлено, що у разі додавання до ВНТ металевих частинок з меншою роботою виходу, ніж робота виходу нанотрубок, σ зростає до 20 разів в результаті переходу електронів з металу до ВНТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.21,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420011 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського