РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000643577<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Літвіненко Д. Ф. 
Пошук потенційних антигіпоксантів серед оригінальних гетерометалічних комплексів германію та 3d-металів на основі лимонної та винної кислот / Д. Ф. Літвіненко, В. А. Козир, О. Е. Марцинко // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2016. - № 6. - С. 60-65. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Проблема захисту організму від наслідків, викликаних гострою нестачею кисню, була та залишається актуальною для медицини екстремальних станів і фармакології. Донині арсенал засобів фармакотерапії гострого гіпоксичного синдрому, що виникає в замкнутому просторі, є обмеженим та таким, що не відповідає сучасним вимогам до антигіпоксантів. Перспективними в плані пошуку та розробки нових ліків з великим антигіпоксичним потенціалом є різнометальні координаційні сполуки германію з різними біолігандами. Мета дослідження - провести скринінг потенційних антигіпоксантів серед уперше синтезованих координаційних сполук германію з есенціальними мікроелементами на основі лимонної та винної кислот. У дослідженнях на моделі гіпоксії замкнутого простору на білих щурах встановлено, що серед уперше синтезованих координаційних сполук германію з різними біолігандами максимальну фармакопрофілактичну ефективність проявляє сполука германію з винною кислотою та марганцем (лабораторний шифр ОКАГЕРМ-4). Цю сполуку можна розглядати як потенційний профілактичний засіб, що може застосовуватися для захисту організму за гіпоксії замкнутого простору. Ефективність сполуки ОКАГЕРМ-4 підтверджується коефіцієнтом протигіпоксичного захисту, відносним показником збільшення тривалості життя щурів та перебігом клінічної картини гострої гіпоксії з гіперкапнією. За сукупністю отриманих результатів сполука ОКАГЕРМ-4 є перспективною для подальшого поглибленого фармакологічного дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.77/79

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського