РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000642389<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Руденко Д. В. 
Дослідження напруженого стану модифікованого монолітного бетону / Д. В. Руденко // Наука та прогрес трансп. Вісн. Дніпропетр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. - 2016. - № 6. - С. 166-174. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Досліджено напружений стан модифікованого монолітного бетону природного тверднення. Для досягнення поставленої мети проведено дослідження мікроструктури дисперсно модифікованої цементної матриці бетону, механізму структуроутворення модифікованого бетону природного тверднення; визначено методи надійної оцінки деформативних властивостей бетону. Розвиток внутрішніх напружень по-різному впливає на властивості бетону. За наростання температурно-усадкових деформацій у часі і, отже, зі збільшенням структурних напружень у цементній оболонці навколо зерен заповнювача можуть розвиватися два протилежних процеси: зона пластичного плину або зона тріщин. Встановлено, що комплекс структурних особливостей модифікованого бетону при передачі навантаження призводить до формування широкої зони передруйнування, здатної поглинати значний об'єм пружної енергії деформації, що забезпечує одержання проектних деформативних властивостей бетону спеціального призначення. Одержали подальший розвиток уявлення про визначення критерію тріщиноутворення модифікованого бетону, що твердне за природних умов. Одержані рівняння дозволяють вирішити питання про мінімальний рівень структурних напружень у монолітному бетоні за певного насичення його крупним заповнювачем, а також оцінити вплив структурних напружень на властивості бетону. У звичайних бетонів з відносно тонкою цементною оболонкою за температурно-усадкових деформацій виникають високі тангенціальні та невеликі радіальні напруження. У природних умовах ці напруження вищі в результаті підвищення значень Δε(Ʈ), чого не спостерігається у модифікованих бетонах. У модифікованих бетонах найбільш небезпечними для структури є лише тангенціальні напруження. Зміна усадкових напружень у часі має однозначний характер. Сумарні температурно-усадкові деформації мають пилкоподібний графік. Для модифікованого бетону амплітуда коливань на 48 - 53 % менше. Це дозволить вирішити ряд технологічних завдань під час зведення монолітних будівель.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-01-07

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72605 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського