РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000642074<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Narokha V. P. 
The effect of the germanium complex with nicotinic acid on oxidative modification of cardiac and hepatic proteins in the experimental chronic intoxication with doxorubicin in rats = Вплив комплексу германію з нікотиновою кислотою на окисну модифікацію білків серця та печінки щурів при хронічній інтоксикації доксорубіцином / V. P. Narokha // Клініч. фармація. - 2016. - № 4. - С. 35-38. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Протипухлинні антибіотики з групи антрациклінів широко використовуються для цитотоксичним ефектом, особливо розвитком кардіотоксичності. Доведено, що в основі ушкоджувальної дії антрациклінів на тканини лежить утворення активних форм кисню, які посилюють розвиток оксидативного стресу. Серед біомолекул організму найбільш чутливими до процесів перекисного окиснення є білки, які можуть бути первинним маркером у визначенні на клітинниму рівні даного патологічного процесу. Визначення та попередження розвитку оксидативного стресу є важливим для запобігання подальшого апоптозу та некрозу тканин. Мета дослідження - вивчення впливу нікотинової кислоти (НК) і комплексної сполуки германію з нікотиновою кислотою (МІГУ-1) на окисну модифікацію білків у міокарді та печінці щурів за експериментальної хронічної інтоксикації доксорубіцином. Встановлено характер змін вмісту продуктів перекисного окиснення білків (2,4-динітрофенілгідразонів нейтрального та основного характеру) в кардіоміоцитах і гепатоцитах щурів, який свідчить про посилення оксидативного стресу за умов хронічної інтоксикації доксорубіцином (ХІД). НК в дозі 10 мг/кг щоденно не чинила гепатопротекторного впливу за умов ХІД. Доведено, що використання нової координаційної сполуки германію з НК в дозі 10 мг/кг щоденно сприяє затуханню процесу перекисного окиснення білків у кардіоміоцитах і гепатоцитах щурів на тлі ХІД. Одержані результати надають можливість розглядати МІГУ-1 як препарат із вірогідною цитопротекторною активністю, а його подальше вивчення актуальним і перспективним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82-7 + Р281.7/9 + Р281.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського