РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000642073<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Karbovskyy V. L. 
The study of the specific pharmacological activity of Dermabin on the model of the experimental contact dermatitis in rats = Дослідження специфічної фармакологічної активності препарату "Дермабін" на моделі експериментального контактного дерматиту у щурів / V. L. Karbovskyy, I. A. Shevchuk, O. V. Kurkina, T. Ye. Makovska // Клініч. фармація. - 2016. - № 4. - С. 30-34. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Незважаючи на значну кількість вже існуючих і появу нових лікарських засобів і методів терапії, проблема вдосконалення лікування хворих на псоріаз та псоріатичний артрит залишається однією з найгостріших і найактуальніших у сучасній дерматології. Найбільш активними засобами протизапальної терапії при цих захворюваннях є глюкокортикостероїдні гормони в комбінації з кератолітичними засобами - ефективними агентами, які полегшують проникність ліків безпосередньо у вогнище ураження. Мета роботи - дослідження специфічної фармакологічної активності препарату дермабін у порівнянні з препаратом дипросалік на моделі контактного дерматиту у щурів. Для відтворення цієї патології щурам протягом 4-х днів двічі на добу робили аплікації 2,4-динітрохлоробензолу у вигляді 5 % етанол-ацетонового розчину. Через 4 доби після першої аплікації на вогнища уражень наносили препарат дермабін або референтний препарат дипросалік протягом 14 днів. Тяжкість розвиненого дерматиту оцінювали щодня за змінами показників шкірного покриву: величиною шкірної складки і тяжкістю шкірних проявів. Показано, що у тварин, яким на вогнище ураження наносили дані препарати, вже на 4-ту добу лікування почала відокремлюватись геморагічна кірка вдвічі швидше, ніж у щурів контрольної групи, а також спостерігалося вірогідне зменшення товщини шкірної складки. На 7-му та 10-ту добу терапії у цих тварин відзначено поступове поліпшення стану вогнища контактного дерматиту. На 14-ту добу у всіх щурів, які отримували активне лікування, спостерігалося значне відновлення зовнішнього вигляду, а значення ШОЕ знизилося майже до рівня, який спостерігався в інтактних тварин. Одночасно зменшилася і вираженість лейкоцитозу. Таким чином, одержані результати свідчать про виражену протизапальну активність препарату дермабін у щурів з експериментальною моделлю контактного дерматиту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р60-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського