РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000641671<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Баглюк Г. А. 
Особливості структуроутворення при спіканні багатокомпонентних залізоскляних композитів / Г. А. Баглюк, Г. А. Максимова, В. Я. Куровський, Г. М. Молчановська // Металознавство та оброб. металів. - 2016. - № 4. - С. 21-31. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати дослідження особливостей структуроутворення під час спікання пресовок з багатокомпонентної порошкової суміші Fe (осн.) - 2 % B4C - 5 % Cu - 1 % BN - 5 % скло. Показано, що мікроструктура спечених за 1 200 °C металоскляних матеріалів має яскраво виражений гетерофазний характер і складається зі сталевої матриці та скляної складової, яка розподіляється в сталевій матриці як у вигляді тонкого прошарку на міжзеренних межах, так і у вигляді окремих включень неправильної форми розміром до 30 - 50 мкм. Металева матрична фаза на основі заліза складається із зерен щонайменше трьох типів: бороцементиту Fe3(B0,7C0,3), зерен пластинчатого та зеренного перліту, що мають в своєму складі до 1,0 - 1,3 (% за масою) Si. Показано, що в результаті взаємодії включень вихідного скла з елементами шихти під час спікання відбувається суттєва зміна хімічного складу скла, що призводить до формування щонайменше двох склоподібних фаз: оксидної фази на основі B, C та N, що сформувалася в результаті контактної взаємодії розплаву вихідного скла з продуктами дисоціації включень карбіду бору та частинками нітриду бору, а також силікатних фаз, що включають елементи, які входять до складу вихідного скла, однак із суттєво підвищеним вмістом бору.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського