РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000640456<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лебець І. С. 
Оцінка проявів ювенільного ревматоїдного артриту та його наслідків при тривалому спостереженні (5 - 10 - 15 років) / І. С. Лебець, Є. М. Зайцева, Г. В. Летяго // Здоровье ребенка. - 2016. - № 8. - С. 15-21. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досі ювенільний ревматоїдний артрит (ЮРА) залишається тяжким за проявами та наслідками захворюванням, у разі якого інвалідизація пацієнтів може формуватися з перших років патологічного процесу. Сьогодні науковий і практичний інтерес до цього захворювання значною мірою стосується технологій застосування біологічної терапії. Однак чітке знання особливостей перебігу хвороби, своєчасне призначення адекватної традиційної терапії в значної частини осіб можуть запобігти ранній інвалідизації. Мета дослідження: надати оцінку проявам ЮРА на різних етапах еволюції захворювання, починаючи з дебюту, й визначити наслідки хвороби за тривалого спостереження. Проаналізовано еволюцію суглобової форми ЮРА в 117 хворих віком 2 - 18 років, які перебували на стаціонарному лікуванні протягом 2012 - 2015 рр. у клініці ДУ "Інститут охорони здоров'я дітей та підлітків НАМН України". Оцінка проявів захворювання проводилася на кожному році розвитку процесу. Кінцева тривалість захворювання становила 5 - 10 - 15 років. Установлено, що на тлі традиційного лікування відбувається щорічне невпинне прогресування змін у суглобах, що проявляється збільшенням кількості уражених суглобів, розвитком їх функціональної недостатності та рентгенологічних змін, мікроциркуляторними порушеннями. З перших років процесу спостерігається чітке переважання поліартритів (p << 0,01). Одержано дані, що на показники прогресування хвороби, безумовно, впливають пізнє встановлення правильного діагнозу та запізніле призначення базисних засобів (за даними спостереження, тільки 12 % хворих починають їх одержувати на завершення першого року хвороби). Висновки: на позитивні наслідки ЮРА впливає не тільки своєчасне призначення базисних препаратів, але й тривале (роками) їх використання. Прогресування ЮРА, що нерідко спостерігається на тлі мінімальної активності, потребує регулярного планового спостереження хворих і ретельного їх обстеження як з застосування клінічних, так і апаратних методів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.120.161

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського