РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000640320<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коваленко І. М. 
Віталітетна структура популяцій вегетативно-рухомих рослин в лісових екосистемах / І. М. Коваленко // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2016. - № 1. - С. 51-58. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Популяційні дослідження включають багато напрямків, за допомогою яких можна оцінити стан популяцій. Одним з перспективних і загальнопризнаних є віталітетний аналіз. Віталітетний аналіз має на меті оцінку життєздатності особин рослин на основі морфогенетичних ознак із подальшим встановленням співвідношення в популяції кількості особин різної життєздатності. В основі віталітетного аналізу лежить ідея про те, що продукційний процес, ріст і морфологічна структура особини, виявлені в кількісних параметрах, надають узагальнену оцінку її життєвого стану. Мета роботи - провести віталітетний аналіз популяцій трьох видів вегетативно-рухомих рослин, які зростають в різних фітоценозах: Calluna vulgaris (L.) Hull., Vaccinium myrtillus L., Vaccinium vitis-idaea L. Одержані оцінки віталітетної структури популяцій клоноутворюючих рослин чагарничкового ярусу лісів північного сходу України можна вважати цілком надійними, тому що вони базуються, в цілому, на повному аналізі морфологічної структури 500 особин досліджуваних видів рослин. Статистична достовірність оцінок віталітетної структури популяцій переважно перебуває в амплітуді 70 - 99 % і лише в окремих випадках - нижче 70 %. Результати віталітетного аналізу популяцій рослин мають цілком самостійне значення, вони не дублюють аналіз вікового складу популяцій. Встановлено, що в лісових асоціаціях, виділених як оптимальні для певного виду, зареєстрований і найбільш високий індекс якості популяцій Q.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*804*803.1 + Е0*805.9-658.1-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського