РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000640164<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дралова О. А. 
Оцінка ефективності модифікованого етіопатогенетичного лікування токсокарозної інвазії у дітей з ураженням дихальної системи / О. А. Дралова, О. В. Усачова // Соврем. педиатрия. - 2016. - № 7. - С. 37-40. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити клініко-лабораторну ефективність застосування як патогенетичного лікування токсокарозної інвазії (ТІ) у дітей з ураженням дихальної системи (ДС) комбінованого препарату, який містить діоксид кремнію та лактулозу. Під спостереженням були 20 дітей віком від 1 до 17 років з ураженням ДС і наявністю ТІ. Всі діти одержали етіопатогенетичне лікування препаратами альбендазолу 10 мг/кг 10 - 14 днів і комбінованого засобу, що містить діоксид кремнію та лактулозу. Дітям проводили загальноприйняті клінічні та лабораторні обстеження та визначення рівнів інтерлейкінів 1beta, 5, 6 до та після лікування (на 14 - 21 день). Контрольну групу склали 20 умовно-здорових дітей, без ураження ДС і токсокарозу. До лікування у дітей поряд з ураженням ДС були наявними екзантема (10 дітей), підвищення температури тіла (8), задишка (3), лімфаденопатія (7) та абдомінальний синдром (4), збільшення печінки (4) і селезінки (2). До лікування реєструвалися лейкоцитоз, прискорення ШОЕ та збільшення кількості паличкоядерних нейтрофілів. На 14 день поодинокі елементи екзантеми та підвищення температури тіла (37,3 С) залишились у однієї дитини; прояви бронхообструктивного синдрому зменшились наприкінці першого тижня лікування. Лімфаденопатія залишилась у 4 (20 %) дітей, гепатомегалія - у 2 (10 %) хворих. На 21 день лікування зареєстрували зменшення кількості лейкоцитів до норми, ШОЕ та паличкоядерних нейтрофілів. Результатом комбінованої етіопатогенетичної терапії стало досягнення показників ІЛ-1beta рівня умовно-здорових дітей і зниження вмісту ІЛ-6. Зроблено висновки, що ураження ДС за ТІ частіше перебігає з синдромом екзантеми, виразним інтоксикаційним і респіраторним синдромом. Після проведеної комбінованої етіопатогенетичної терапії з додатковим використанням препарату, що містить діоксид кремнію та лактулозу, відбувається зростання рівня ІЛ-5, а зниження рівня прозапальних інтерлейкінів 1beta та 6 вказує на припинення надмірної запальної відповіді в організмі, що проявляється швидким нівелюванням інтоксикаційного, абдомінального синдромів і нормалізацією лабораторних показників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.517.76-52 + Р733.412

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського