РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000639933<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Главацкий Д. В. 
Петромагнетизм и палеомагнетизм четвертичных лесово-почвенных отложений разреза Вязовок (Приднепровская низменность) / Д. В. Главацкий, Д. М. Кузина, Н. П. Герасименко, В. Г. Бахмутов // Геофиз. журн.. - 2016. - 38, № 6. - С. 186-193. - Библиогр.: 191 назв. - рус.

Наведено результати петромагнітних і палеомагнітних досліджень лесово-грунтового розрізу В'язівок (Придніпровська низовина). Зміни природної залишкової намагніченості і магнітної сприйнятливості не корелюють з літологією. Породи характеризуються високою стабільністю до розмагнічування змінним магнітним полем і температурою через наявність магнітно-жорсткого мінералуігематиту, а також інших мінералів заліза (магнетиту і магеміту). Парамагнітні мінерали суттєво впливають на намагніченість і дуже спотворюють параметри петлі гістерезису та інші магнітні властивості порід. Характеристичній компоненті намагніченості властива пряма полярність для зразків до глибини 56,2 м у межах нижньої частини широкинського грунтового горизонту. У підошві розрізу всі зразки демонструють обернену полярність. Обгрунтовано, що межа Матуяма - Брюнес зіставляється з цим горизонтом. Положення межі Матуяма - Брюнес у розрізах Роксолани і В'язівок не збігається за місцевими стратиграфічними схемами, що може бути пояснено або затримкою "магнітного запису" у грунтах, або неточним стратиграфічним розчленуванням розрізу (ймовірно Роксолани).


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344.26 + Д59(45УКР)344

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського