РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000639322<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Саволюк С. І. 
Динаміка імунного статусу хворих на гнійний перитоніт / С. І. Саволюк, М. А. Гудзь, А. А. Жмур // Галиц. лікар. вісн.. - 2016. - 23, № 3 (ч. 3). - С. 31-34. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проведено аналіз показників клітинного і гуморального імунітету в крові у хворих з гнійним перитонітом (ГП) із визначенням їх діагностичної цінності під час встановлення стадії перитоніту. Досліджено рівні CD3, CD4, CD8, CD4/CD8, CD19, D16, CD95, CD25, IgA, IgM, IgG на етапі госпіталізації у 126-ти хворих на ГП. Моніторинг імунологічної реактивності констатував закономірні та зумовлені впливом цитокінового профілю зміни клітинного та гуморального імунітету, що характеризують імуносупресію, ступінь напряму якої залежить від тривалості та стадії ГП. Прогресуюче поглиблення стадій ГП (в реактивній та токсичній стадіях) призводило до зростання лейкоцитозу, CD95, що зумовлено дозозалежним впливом зростання ІЛ-6, CD19, IgM, G та NK-клітин (CD16) та CD25, динаміка якого тісно пов'язана та напряму залежала від ІЛ-2. Це відбувалось на тлі прогресивної лімфоцитопенії, зменшення CD3, CD4, що у разі незмінної або незначно зростаючої концентрації CD8 призводило до зменшення IPI (CD4/CD8), обумовлене імуносупресивним впливом ІЛ-6, постадійне зменшення IgA. У хворих із встановленою термінальною стадією ГП спостерігався виражений вторинний імунодефіцит, і у разі наростання лейкоцитозу, CD95 прогресувала лімфоцитопенія, із дезорганізацією субпопуляцій T-лімфоцитів (зниження CD4, незмінність або несуттєве зростання рівня CD8), з критичними показниками IPI, також визначено різке зменшення CD25, CD16 та дисфункція CD19 з різким пригніченням синтезу антитіл - падіння концентрації IgM та G, A.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.101.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського