РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000638754<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Радченко В. О. 
Магнітно-резонансна томографія в плануванні ендоскопічного доступу для денервації поперекових дуговідросткових суглобів / В. О. Радченко, В. О. Куценко, А. І. Попов, О. В. Перфільєв, О. В. Кулаков // Травма. - 2016. - 17, № 5. - С. 45-49. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета дослідження - визначення координат вимірів на підставі магнітно-резонансної томографії (МРТ) з метою удосконалення ендоскопічного доступу для денервації поперекових дуговідросткових суглобів. Проаналізовано магнітно-резонансні томограми (потужність магнітного поля в 1,5 та 3,0 тесли) у 13-ти пацієнтів (5 чоловіків та 8 жінок віком від 29-ти до 78-ми років, середній вік - 57,8 року) з остеохондрозом і клінічно значущим синдромом спондилоартралгії поперекового відділу хребта. Дослідження проводилось у режимах Т1, Т2, Т2fs (жиропригнічення). Виміри для планування доступу здійснювали за допомогою програми RadiAnt DICOM Viewer 1.9.16. У міжфасціальних просторах для виконання малоінвазивного доступу в режимах Т1, Т2 та Т2fs кут нахилу тубусу ендоскопа в аксіальній проекції становив від 69,4 до <$E84,3 symbol Р>, а в сагітальній - від 9,2 до <$E15,7 symbol Р>. Відступ від верхнього краю остистого відростка в поперечному напрямку становив від 36 до 57 мм. У трьох пацієнтів (23 %) в аксіальних і коронарних проекціях на рівні сегментів L4 - L5 та L5 - S1 медіальні гілочки візуалізувались у місці їх відходження від спинномозкових нервів, а в 10-ти пацієнтів (77 %) візуалізація чітко не визначалася. Висновки: визначення координат за даними МРТ за допомогою програми RadiAnt DICOM Viewer 1.9.16 на кісткових орієнтирах суттєво зменшує час на виділення нервів та запобігає додатковому травмуванню підлеглих м'яких тканин, а як метод нейровізуалізації на певних зрізах в аксіальній Т2 та коронарній Т2fs проекціях допомогає візуалізувати медіальні гілочкі задніх гілок спинномозкових нервів у 23 % випадків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського