РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000638104<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Жулай Т. С. 
Дослідження дозозалежності церебропротекторного ефекту препарату "Капікор" за умов експерименту / Т. С. Жулай, С. К. Шебеко // Клініч. фармація. - 2016. - № 3. - С. 44-48. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

В основі антиішемічної терапії лежить взаємодоповнювальне поєднання двох концепцій - гемодинамічної та метаболічної, які реалізуються завдяки різним механізмам дії препаратів. Латвійськими вченими розроблено препарат капікор - оригінальний регулятор функції судинного ендотелію з бінарним механізмом дії, що є комбінацією мельдонію і gamma-бутиробетаїну. Наведено результати експериментальних досліджень з вивчення середньої ефективної дози (ЕД50) препарату капікор за церебропротекторною активністю (ЦПА), а також результати вивчення особливості його впливу на патологічно змінені тканини мозку на моделі гемічної гіпоксії, спричиненої введенням нітриту натрію. На тлі розвитку гемічної гіпоксії у щурів капікор у дозах 25, 50 і 100 мг/кг чинив дозазалежну церебропротекторну дію, найбільш виражену у дозі 100 мг/кг. Церебропротекторна дія капікору в усіх дозах виявлялась збільшенням тривалості життя тварин, зниженням інтенсивності вільнорадикальних і деструктивних процесів у нервовій тканині. Значення ЕД50 капікору за ЦПА становило 56,5 +- 8,5 мг/кг і є найбільш оптимальною дозою препарату при експериментальному вивченні церебропротекторних властивостей. Вищевикладене є підставою для доцільності подальшого поглибленого фармакологічного вивчення препарату капікор з метою впровадження у клінічну практику як оригінального засобу з бінарним механізмом дії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського