РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000637932<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Назарчук С. А. 
Оцінка ефективності застосування антимікробних ксенодермоімплантатів в абдомінальній хірургії / С. А. Назарчук, А. І. Суходоля, О. А. Назарчук, Г. Г. Назарчук // Галиц. лікар. вісн.. - 2016. - 23, № 3 (ч. 2). - С. 84-86. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - обгрунтувати експериментально та клінічно ефективність застосування деепідермізованих кріоліофілізованих ксенодермоімплантатів (ДКК) з антимікробними властивостями в абдомінальній хірургії. Протимікробні властивості ДКК, імпрегнованих антимікробною композицією декаметоксину, вивчали щодо S. aureus ATC 25923. Мікробну проникливість кишкових швів (неукріплених та укріплених антимікробним ДКК) досліджували в експерименті на білих щурах: в першій групі - без перитоніту (n = 20); в другій - на моделі добового перитоніту (n = 20). Клінічне дослідження охопило 43 пацієнти. Основну групу склали 23 хворих, яким було застосовано ДКК, насичених антимікробною композицією декаметоксину: оцінку стану кишкових анастомозів проводили за допомогою ультразвукового дослідження (УЗД), лабораторної діагностики. Діаметр зони затримки росту S. aureus ATCC 25923 навколо диску ДКК, насиченого антимікробною композицією, становив 21,0 мм, а навколо ДКК без обробки - 10,0 мм. У тварин без перитоніту колонізація дослідних анастомозів на першу добу ((43,5 +- 9,3) колонієутворюючих одиниць - КУО/ мл), була у 2,2 разу, на третю добу - в 14,5 разів, на сьому добу - в 14,8 разів нижча від колонізації анастомозів порівняння (p << 0,001). На моделі перитоніту встановлено, що в першу добу колонізація анастомозу, покритого ДКК з антимікробною обробкою ((49,9 +- 10,1) КУО/мл), була в 3,6 разу, на третю добу - в 27,5 разів, на сьому - 20,4 разів меншою від колонізації анастомозів порівняння (p << 0,001). В жодному випадку неспроможності анастомозу укріпленого антимікробним ДКК, не виявлено. У пацієнтів основної групи діагностували запальний інфільтрат біля місця сформованого анастомозу в 2-х випадках (8,7 %). Загальна кількість гнійно-запальних ускладнень неспроможності кишкового анастомозу в групі порівняння склала 20,0 %. Висновки: насичення ДКК антимікробною композицією на основі декаметоксину підвищує в 2,1 разу протимікробні властивості ксеношкіри щодо еталонного штаму S. aureus. Застосування ДКК в експерименті забезпечує біологічну герметичність кишкових анастомозів, особливо за умов перитоніту. Порівняльна клінічна оцінка застосування ДКК з антимікробною обробкою композицією декаметоксину для попертдження неспроможності анастомозів показала їх високу ефективність, про що свідчить зменшення кількості випадків неспроможності анастомозів майже у 2,3 разу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського