РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000637481<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Карбовський В. Л. 
Дослідження впливу препарату "Хондросат" на перебіг експериментального ад'ювантного артриту в щурів / В. Л. Карбовський, І. А. Шевчук, О. В. Куркіна, Т. Є. Маковська // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2016. - № 3. - С. 54-59. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Ревматоїдний артрит - це системне автоімунне захворювання, яке характеризується запаленням і деструкцією суглобів, а також розвитком синовіту, який погано піддається лікуванню. Одним з досягнень сучасної фармакотерапії є розробка хондропротекторів - групи лікарських засобів, здатних впливати на симптоми та модифікувати структуру хрящової тканини. Сучасні хондропротектори містять структурні елементи натуральної хрящової тканини, зокрема, хондроїтину сульфат, який є одним з основних компонентів позаклітинного матриксу сполучної тканини хряща і класифікується Європейським агентством з лікарських засобів як біологічно активна речовина. Мета дослідження - вивчити вплив препарату "Хондросат" на перебіг експериментального ад'ювантного артриту в щурів. Починаючи з 14 доби від початку розвитку експериментального ад'ювантного артриту тваринам однієї групи щоденно протягом 10 діб внутрішньоочеревинно вводили препарат "Хондросат", а іншої - референтний препарат "Мукосат neo" у терапевтичних дозах - 35 мг/кг. Ефективність лікування оцінювали за наступними показниками: розмір гомілкового суглоба, аналгетичний ефект препаратів, уміст у плазмі крові біохімічних маркерів стану суглобів. Показано, що після 10-денного застосування препарату "Хондросат" у щурів з експериментальним ад'ювантним артритом розмір суглобів зменшується на 10,7 % (p << 0,05), а під дією референтного препарату - на 6,4 % (p << 0,05). Концентрація серомукоїдів у сироватці крові щурів під впливом препарату "Хондросат" зменшилася на 47,4 % (p << 0,05), а у тварин, яким вводили "Мукосат neo" - на 19,2 % порівняно з показником у тварин з експериментальним ад'ювантним артритом. Концентрація глюкозаміногліканів у цих групах зменшилася на 17,6 та 7,2 % відповідно. Розчин для ін'єкцій "Хондросат" має позитивний терапевтичний ефект при лікуванні ад'ювантного артриту в щурів. Антиноцицептивна, протизапальна та модифікуюча хондропротекторна активність препарату "Хондросат" більш виражена, ніж у референтного препарату "Мукосат neo".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.12-29

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського