РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000637216<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рівіс Й. Ф. 
Виділення жирних кислот загальних ліпідів з молоком, молочна продуктивність та склад молока корів за наявності оксидів металів і цеолітового борошна в раціоні пасовищного періоду / Й. Ф. Рівіс, С. М. Коляда // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 20-26. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження впливу введення до раціону корів у літній період оксидів металів і цеолітового борошна на середньодобове виділення жирних кислот загальних ліпідів з молоком, молочну продуктивність і склад молока. Було сформовано три групи корів української чорно-рябої молочної породи у першій половині лактації. Корови контрольної та I і II дослідних груп впродовж травня - липня утримувалися на пасовищі з молодою злаково-бобовою травою. Корови одержували комбікорм, який містив, %: ячмінь - 20; пшеницю фуражну - 27; овес - 13; макуху соняшникову - 22; відходи пшеничні - 18. У склад останнього було включено наступні мінеральні елементи: магній, кобальт, цинк і мідь. Коровам I дослідної групи у складі концентратів згодовували подібну за мінеральним складом до цеоліту суміш наступного хімічного складу (мас. ч.) SiO2 - 70,0; Al2O3 - 12,0; Fe2O3 - 1,0; FeO - 0,6; TiO2 - 0,1; MnO - 0,1; P2O5 - 0,1; K2O - 3,1; Na2O - 1,8; SO3 - 0,1; CaO - 7,1; MgO - 4,0. Коровам II дослідної групи у складі комбікорму згодовували цеоліт. Суміш мінералів і цеоліт вносили з розрахунку 0,4 г/кг живої маси тварини. Наприкінці дослідного періоду провели балансовий дослід та для лабораторних досліджень відібрали середньодобові зразки молока. У відібраних зразках молока визначали вміст жирних кислот загальних ліпідів. Встановлено, що за наявності в раціоні зеленої маси пасовищної трави, комбікорму, оксидів металів і цеолітового борошна в корів за рахунок насичених жирних кислот з парною і непарною кількістю вуглецевих атомів у ланцюгу та, особливо, мононенасичених жирних кислот родин n-7 і n-9 і поліненасичених жирних кислот родин n-3 і n-6 зростає середньодобове виділення з молоком жирних килот загальних ліпідів. Згодовування коровам з зеленою масою злаково-бобового пасовища та комбікормом оксидів металів і, особливо цеоліту, збільшило середньодобові надої. Одночасно в молоці корів, яким згодовували цеоліт, вірогідно зростав вміст білка, жиру та лактози.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.4 + П60-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського