РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000637155<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Mostovoy V. S. 
Mathematical model of seismic signal, as a flow of physically non realizable single seismic waves = Математическая модель сейсмического сигнала как поток физически неосуществимых одиночных сейсмических волн / V. S. Mostovoy, S. V. Mostovyi // Геофиз. журн.. - 2016. - 38, № 5. - С. 164-169. - Бібліогр.: 168 назв. - англ.

Запропоновано нову концепцію аналізу сейсмічних даних. Вона базується на попередньому вивченні сейсмічного фону. Для його параметризації використовується математична модель з фізично нездійсненними сигналами. Також запропоновано специфічну математичну модель самого сейсмічного сигналу (СС). Особливість моделі полягає в тому, що вона надає змогу симулювати сейсмічні хвилі різними класами сигналів, кожен з яких з'являється у потоці зі своєю тимчасовою затримкою. Цей процес розглядається на мікросейсмічному фоні. Природно моделювати потік фізично здійсненними сигналами. Мається на увазі, що сигнали не мають передісторії. Але таке уявлення сигналу неприйнятно з двох причин. Перша пов'язана з гладкістю сигналу в точці його появи на сейсмічному записі. Друга пов'язана з тим, що на фоні сейсмічного шуму не можливо чітко виділити час вступу сигналу. Остання обставина не надає змоги одержати точний детермінований час вступу сигналу. Тому час вступу сигналу представляється як випадкова величина з довірчим інтервалом, що залежить від рівня мікросейсмічних шуму. Поняття узагальненого СС представлено як функцію часу і вектора параметрів, які визначають його форму, енергію, місце в потоці інших сигналів, його спектральні характеристики і в цілому його поведінку в усій історії його існування. Будь-яка широко поширена модель СС є окремим випадком запропонованої моделі. Або, більш строго, будь-який інший клас широко відомих моделей СС є гіперплощиною у просторі параметрів запропонованої моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417 с18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського