РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000636404<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гербут І. А. 
Виборча інженерія як інструмент забезпечення політичної консолідації у демократичному суспільстві : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / І. А. Гербут; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Здійснено комплексний аналіз можливостей виборчої інженерії щодо сприяння політичній консолідації за умов демократії. Визначено, що завданням виборчої інженерії, яка не зводиться до механістичного вибору моделі виборчої системи, є консолідація інтересів громадян і створення сприятливих умов для керівництва суспільними процесами, що позитивно впливає на зміцнення демократичних інститутів. Встановлено, що дослідження масових систем голосування проводилися в межах трьох теоретичних традицій: математичної, інституціоналістської та соціального детермінізму. Відзначено, що вибори відіграють важливу роль у переході від закритого авторитарного режиму до гегемоністського, змагального авторитаризму, виборчої демократії та встановлення ліберального демократичного режиму. Класифіковано основні суб'єкти виборчої інженерії: громадяни, політичні партії, представники судової гілки влади, зовнішні актори, а також основні бар'єри на шляху впровадження виборчих реформ: правовий, політичний та соціально-культурний. Відзначено, що консолідаційний потенціал виборчої інженерії найбільш яскраво виявляється у застосуванні виборчих систем, що сприяють зменшенню міжетнічної напруги у суспільстві, згладжуванню соціальних розмежувань та активізації взаємодії між різними соціальними групами та політичними акторами. Обuрунтовано необхідність впровадження в Україні пропорційної виборчої системи з 3 % виборчим бар'єром з відкритим списком, яка забезпечує більш справедливе представництво усіх соціальних груп та надає змогу виборцям більшою мірою впливати на формування депутатського корпусу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Ф3(4УКР)131

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421406 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського